fbpx

Gera žinia: laukti maisto kavinėse jau galima be kaukių

Dalintis:

Nuo šiandien keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose – sėdint prie stalo ar baro lankytojams jų nebeprivaloma dėvėti.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nebelieka privalomo kaukių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose sėdintiems ir maisto ar gėrimų laukiantiems klientams. Restoranuose, kavinėse, baruose bei kitose maistą tiekiančiose įstaigose lankytojai galės nusiimti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius, skydelius ir kt.) tais atvejais, kai prie stalo ar baro laukiama maisto ar gėrimo. Tokia tvarka, patvirtinta Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, įsigaliojo jau šiandien.

SAM skelbia, kad šis pakeitimas inicijuotas atsižvelgus į visuomenės išsakytą nuomonę bei įvertinus žmonių patiriamus nepatogumus, kai sėdint prie stalo, reikėdavo būti su kauke, kol laukiama maisto ar gėrimo.

Ši laukiama žinia greit apskriejo visą šalį, tuo per pietus įsitikinome ir Tauragės maitinimo įstaigose. Tiesa, valgyklose, kur maistą iki staliukų reikia nusinešti patiems, eilėse vis tiek reikia stovėti su kauke.

Beje, ir toliau į viešojo maitinimo įstaigas turi būti įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones dėvintys žmonės. Tai reiškia, kad maitinimo įstaigose išlieka privaloma įeiti ir išeiti dėvint veido apsaugos priemones.

Išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios negali nešioti nosį ir burną dengiančių veido apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų ir kiti viešojo maitinimo įstaigose gali būti ir be kaukių ar respiratorių. Tais atvejais, kai žmogaus negalia leidžia dėvėti veido apsaugos priemones, tai ir reikia daryti.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą