fbpx

Gripo vakcina: PSPC neliko nei mokamos, nei nemokamos

Dalintis:

Kaip skelbia Valstybinė ligonių kasa, Lietuvą pasiekė antroji gripo vakcinos siunta. Šie skiepai bus skirti rizikos grupės asmenims. Kiek vakcinos dozių teks Tauragės rajonui – neaišku, tačiau Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras nebeturi nei kompensuojamų, nei mokamų gripo vakcinų – jos tiesiog iššluotos.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) informuoja, kad jau kitą savaitę gauta gripo vakcina, skirta rizikos grupėms, bus paskirstyta šalies gydymo įstaigoms ir žmonės galės kreiptis dėl skiepijimosi. Pirmoji siunta gauta rugsėjį, o trečiosios tikimasi jau gruodžio viduryje. Skelbiama, jog šiemet ruošiantis sirgimo sezonui gripo vakcinos užsakyta 45 proc. daugiau nei pernai.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius tvirtino sulaukiantis skambučių – žmonės teiraujasi, kada bus gauti skiepai.

– Iš tos siuntos skiepų mes dar negavom, jie dar nepaskirstyti po įstaigas. Net negaliu pasakyti, kiek gausim. Paklausa gerokai didesnė nei anksčiau. Manau, tai susiję su COVID-19, nes žmonės nori saugotis gripo ir nesilankyti gydymo įstaigose. Dabar vakcinos keturvalentės, tad mažesnė rizika susirgti kokios nors kitos atmainos gripu, – teigė D.Petrošius.

Medikas patikslino, kad baigėsi ir mokamos gripo vakcinos, kurios PSPC kainavo apie 17 eurų ir jomis skiepytis galėjo kiekvienas norintis, nepriklausantis rizikos grupei. Skelbiami pirkimai, kad jų būtų daugiau įsigyta, tačiau ir čia reikalai stringa – neatsiranda pirkimuose dalyvaujančių gripo vakcinos tiekėjų. D.Petrošius spėja, kad taip yra dėl didžiulės paklausos. Mediko teigimu, norintys pasiskiepyti nuo gripo kol kas turėtų vakcinų teirautis privačiose įstaigose – gal kas nors dar turi.

Visgi susisiekus su „Antėja laboratorija“ gavome patvirtinimą, kad vakcinos nėra jau visą savaitę ir nežinia, kada bus gauta jos siunta. Nebeliko skiepų ir klinikoje „InMedica“.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas patikslino, kad šiuo metu Jurbarko rajone gripu serga du asmenys, o Tauragės rajone sergančių gripu nėra – fiksuojami tik sirgimai ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI). Be to, susirgimų gripu šiuo metu yra mažiau nei pernai tuo pačiu metu.

Specialistai primena, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokama gripo vakcina skirta tiems asmenims, kurie turi teisę būti skiepijami nemokamai. Šiuo metu Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, ir kt.), nėščios moterys, taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai, kuriems tikimybė užsikrėsti gripu ypač padidėja bendraujant su sergančiais žmonėmis. Šiemet vakcinavimo prioritetas teikiamas medicinos darbuotojams.

Skiepų svarbą sudėtingu metu ypatingai akcentuoja Pasaulio sveikatos organizacija, žinomi Lietuvos medikai bei epidemiologai. Dėl skiepų gyventojai kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytojus.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą