Gyva skiepų eilė sumušė rekordus

Dalintis:

Antradienį Tauragės Pilies aikštę tiesiog užplūdo pasiskiepyti nuo koronaviruso norintys tauragiškiai. Nacionalinio kraujo centro suorganizuota akcija pasiteisino su kaupu. Išnaudotos visos turėtos vakcinos dozės.

Organizavo Nacionalinis kraujo centras

Patys pirmieji tauragiškiai, norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 vienvalente „Janssen“ vakcina, aikštėje rinkosi dar prieš gerą valandą iki atvykstant skiepų autobusiukui. Nors buvo skelbta, kad akcija prasidės 11 valandą, susirinkusieji skiepyti pradėti anksčiau. Per pirmąjį pusvalandį paskiepyta bemaž 50 žmonių.

– Tikrai tikėjomės, kad akcija Tauragėje pavyks. Važiuojame jau ne į vieną regioną ir visuose mūsų skiepijimas pasiteisina. Šį kartą atsivežėme 450 vakcinos dozių, jei pritrūksime, skiepijimą baigsime anksčiau, – informavo Nacionalinio kraujo centro atstovė Ingrida Gedmintienė.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Svečiai pasidžiaugė, kad tauragiškiai aktyviai dalyvauja ne tik skiepų akcijoje, bet ir noriai aukoja kraujo, tiesa, skiepijimo metu duoti kraujo nebuvo galima.

Atvyko ir iš kaimų

Ponas Algirdas į skiepų eilę atsistojo prieš 11 val. Vyras į Tauragę atvyko specialiai dėl „Janssen“ vakcinos.

– Anksčiau ar vėliau vis tiek visi turėsime skiepytis. Nenorėjau jokios kitos vakcinos. Man svarbu, kad užtektų vieno skiepo. Kiek girdėjau, nuo šitos rūšies niekas nemirė, todėl ir skiepytis nebijau, – sakė lauksargiškis.

Jam antrino iš Juodpetrių į gyvą eilę atvykusi Janina. Moteris tikino, kad ne kartą klausė savo šeimos gydytojos, ar dar Tauragėje nėra „Janssen“ vakcinų. Ji neva patarė susirasti internete, kur šia vakcina skiepijama, ir vykti į kitą rajoną.

– Kokius pinigus reikia uždirbti, kad dėl vienos dozės per Lietuvą lankstyčiau. Palaukiau ir neprašoviau. Patys atvažiavo į Tauragę. Pasiskiepysiu, bus rami galva. Giminėje ir sesuo sirgo, gerai, kad nesunkiai, ir kaimynystėje sunkių ligos formų buvo. Ne paauglė esu, negaliu rizikuoti, – kalbėjo Janina.

Mečislovas. Mortos Mikutytės nuotrauka

Dar vienas tauragiškis į skiepų eilę stojo pagautas azarto.

– Apie akciją žinojau, perskaičiau jūsų laikraštyje, bet skiepytis neplanavau. Tiesiog ėjau pro šalį ir užėjau. Galvoju, o kodėl ne dabar ir ne šiandien. Laukiu eilėj gal tik 10 minučių, viskas labai greitai čia vyksta. Anksčiau skambino šeimos gydytoja, kvietė „Astra“ skiepytis, bet mačiau, kaip po skiepo žmona kankinasi, apsigalvojau. Čia, Pilies aikštėj, labai patogu. Niekur toli važiuoti nereikia ir ieškoti, kur tas vakcinavimo centras. Labai gerai, kad tokias akcijas organizuoja, daugiau žmonių ateis, – sakė ponas Mečislovas.

Skiepijimo tempai sulėtėjo

Praėjusią savaitę Tauragėje paskiepyta 812 rajono gyventojų – 239 tauragiškiai paskiepyti vienvalente „Janssen“ vakcina. Siekiant paskiepyti kuo daugiau Lietuvos gyventojų ir suaktyvinti vakcinaciją nuo koronaviruso, neatmestina, kad Nacionalinio kraujo centro autobusiukas į Tauragę dar užsuks. Tokios akcijos metu norintiems pasiskiepyti nereikia išankstinės registracijos, atvykstant būtina turėti asmens tapatybės dokumentą, kad atsakingi darbuotojai galėtų suvesti duomenis apie vakcinacijos faktą į e.sveikatos sistemą.
Nors akcijose pasiskiepyti gali visi 18 metų ir vyresni asmenys, organizatoriai ypač ragina šia proga pasinaudoti vyresnio amžiaus žmones. Mirtingumo ir sergamumo statistika liudija, kad labiausiai nuo COVID-19 nukenčia būtent senjorai, todėl jie raginami nedelsti ir pasirūpinti apsauga nuo koronaviruso.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Ragina važiuoti į kaimus

Antradienį sušauktame Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje vėl aktyviai diskutuota apie vakcinavimo tempo didinimo galimybes. Šio centro vadovas Tomas Raulinavičius Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) primygtinai ragino vykti skiepyti į kaimiškąsias seniūnijas.

– Mes tikrai neturime tokių pajėgumų, kad galėtume vykti kiekvieną dieną į kaimus. Jei skiepysime „Pfizer“ vakcina, reikės planuoti ir revakcinaciją. Dabar atostogų metas, yra dvi darbuotojos, kurios gali skiepyti, ir viskas. Tos moterys dirba ir vakcinacijos centre Tauragėje, – sakė Tauragės PSPC direktoriaus pavaduotoja medicinai Jolanta Eičaitė.

Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė PSPC centrui siūlė pagalvoti apie licencijų suteikimą dar bent keletui darbuotojų, kurie galėtų skiepyti.

– Jei mes dabar, ne piko, vasaros metu, nesusitvarkome ir negalime išplėsti vakcinacijos galimybių, kaip bus rudenį, kai kai kuriems reikės trečiosios dozės ir galimai suaktyvės vakcinacijos poreikis? Dabar reikia galvoti, o ne rudenį, kaip paruošti specialistus, – tvirtino savivaldybės administracijos direktorė.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą