Gyva vakcinavimo eilė nepasiteisino

Dalintis:

Praėjusią savaitę sergamumas koronavirusine infekcija nuslopo visoje Lietuvoje. Tauragėje registruoti tik 6 nauji susirgimai. Epidemiologai spėja, kad kaip ir pernai, infekcija mažiau plinta vasarą, akivaizdūs ir vakcinavimo pliusai.

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė vieną dieną visose savivaldybėse skiepyti visus norinčiuosius iš anksto jų neregistruojant. Tauragėje gyventojai buvo skiepijami „Pfizer“ vakcina, bet gyva eilė norinčiųjų skiepytis nesusidarė. Per dieną į vakcinavimo centrą be registracijos atėjo 98 tauragiškiai.

– Tai tik įrodė, kad tie, kurie norėjo skiepytis, tą padarė jau anksčiau. Dabar liko tik pavieniai, kurie nespėjo, negalėjo dėl sveikatos ar kitų priežasčių. Kita dalis greičiausiai skiepo nenori visai. Kai skambindavome telefonu ir kviesdavome skiepytis, buvo tokių, kurie iš karto pasakydavo, kad nesiskiepys, ir liepdavo daugiau neskambinti, – sakė Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius.

Jis dar tikėjosi, kad kiek daugiau tauragiškių skiepytis atvyks į Gaurę ar Žygaičius. Čia vakar visi norintieji skiepyti „Janssen“ vakcina. Imunitetui susidaryti užtenka vienos šios vakcinos dozės.

– Bus matyti, jei tai pasiteisins, gal skiepijimas vyks ir kitose seniūnijose. Yra tauragiškių, kurie nesiskiepijo, nes yra pasidarę antikūnų testus, mato, kad yra persirgę, nors jokioje sistemoje nebuvo registruoti. Iki šiol yra iškeltas tikslas paskiepyti 70 procentų populiacijos, bet vargiai, ar jį bus įmanoma pasiekti, – mano PSPC vadovas.

Skiepijimą paspartinti gali ir vasarą į Lietuvą grįžtantys emigrantai. Pavyzdžiui, Ispanijoje jaunesniems nei 40 metų asmenims pirmoji skiepo dozė numatyta tik vasaros gale. Grįžę į gimtinę tauragiškiai gali pasiskiepyti ir čia.

– Dėl Lietuvos piliečių skiepijimo nėra jokių bėdų. Vienintelis klausimas tik dėl tų, kurie gavę pirmąją skiepo dozę. Mums labai sunku atsekti, kokia vakcina ir kada jie skiepyti. Jei gyventojai neturės jokių vakcinavimo dokumentų, gali kilti keblumų. O tie lietuviai emigrantai, kurie skiepų užsienyje negavo, gali registruotis, pasirinkti vakciną ir skiepą gauti Lietuvoje, – sakė D.Petrošius ir pabrėžė, kad internete gyventojai gali rinktis, kokios vakcinos nori.

Jei pageidaujamos nėra jų rajone, galima registruotis skiepui ir vykti į bet kurią šalies savivaldybę.

Sumažėjus sergamumui labai mažai pacientų atvyksta į Karščiavimo kliniką. Paklaustas, ar verta dar ją išlaikyti, D.Petrošius tikino laukiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymo, kuris įpareigotų uždaryti karščiavimo klinikas visoje Lietuvoje.

Per savaitę Tauragėje nuo COVID-19 paskiepyti 1668 rajone registruoti žmonės. Iš jų 360 paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Statistikos departamento duomenimis, rajone iš viso paskiepyti 14 273 gyventojai ir tai sudaro 38,2 procento populiacijos. Pilna vakcinavimo programa įvykdyta 10 453 žmonėms, arba 28 procentams tauragiškių.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą