Gyventojų vakcinavimas perkeltas į bendruomenių namus

Dalintis:

Gyventojų vakcinavimas nuo COVID-19 iš buvusio morgo patalpų antradienį perkeltas į Tauragės bendruomenių namus Vytauto gatvėje. Trečiadienio rytą ten būriavosi garbaus amžiaus tauragiškiai. Nors skelbiama, kad rajone nuo COVID-19 jau vakcinuojami asmenys nuo 65-erių metų amžiaus, eilėje jaunesnių nei 75-erių metų nebuvo. Kad skiepijimo vieta pakeista, savivaldybė nepranešė.

Baiminasi, bet skiepijasi

Nuo ankstyvo ryto trečiadienį taksi automobiliais, pėsčiomis, susikooperavę su kaimynais ar vaikų atvežti į vakcinavimo centrą tauragiškiai dalijosi nuogąstavimais, kas bus, jei nuo vakcinos pasijus prastai. Nerimą gyventojams pasėjo išvakarėse paskelbta žinia, kad Panevėžyje mirė paskiepyta garbaus amžiaus moteris. Medikai informavo visuomenę, kad vakcina įtakos nelaimei neturėjo.

– Žmonai kovo 8-ąją paskambino slaugytoja ir pasakė, kad jau atėjo eilė skiepui. Iš pradžių apsidžiaugėm, bet dabar toks nerimas kirba. O kas, jeigu bus blogai? Jau netoli aštuoniasdešimt, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo žmoną skiepytis atlydėjęs vyras.

Dar vienas garbaus amžiaus tauragiškis, į vakcinavimo centrą atvežęs žmoną, pats kvietimo skiepytis dar nesulaukė, nors jau seniai atšventė septyniasdešimtmetį.

Ponia Ingrida norėjo skiepytus tik „Pfizer-BioNTech“ vakcina ir jos sulaukė. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Nesidžiaugiam, visokių kalbų girdėjom, bet reikia to skiepo, nieko gero be jo nebus. Žmonai ir širdis operuota, ir visokių kitų ligų turi. Bus kaip bus, – kalbėjo Juozas.

Ponia Ingrida, sulaukusi skambučio iš poliklinikos, pirmiausia pasiteiravo, kokia vakcina bus skiepijama.

– Labai laukiau skiepo, kai dar žiemą skambino ir klausė, ar sutinku skiepytis, sutikau. Norėjau „Pfizer“ vakcinos. Esu įsitikinusi, kad ji geriausia, – sakė senjorė. – Vaikai neatvažiuoja, vienas Kaune gyvena, seniai mačiau, kitas Tauragėje, šiandien atvežė. Labai liūdna, sakyčiau, net protiškai veikia ta korona. Neturiu supratimo, kuo čia viskas baigsis ir kada ta liga pasitrauks.

Prašo autobuso

Laukiantieji skiepų negailėjo ir patarimų valdžiai, žmonės siūlė bent kol vyksta vakcinavimas, kas pusvalandį paleisti maršrutinį autobusą, vežantį iki bendruomenių namų.

– Jei ne kaimynas, nebūčiau atvažiavusi. Gerai, kad vakar pasikalbėjom, kad reikės vykti skiepytis, pasirodo, ir jiems skambino. Mes gyvenam kitame miesto gale. Galėtume taksi važiuoti, bet brangu, – kalbėjo Jurgis Baltramiejūnas, jam pritarė ir pėsčios iš miesto centro atėjusios moterys.

– Mums tokiam amžiuj ir pusę kilometro ateiti yra reikalų. Manėm, kad skiepys prie ligoninės, nuėjom ten, o pasirodo, reikia dar kulniuoti kelio gabalą, – sakė prisistatyti nenorėjusi senjorė.

Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius nustebo sužinojęs, kad garbaus amžiaus tauragiškiai skiepijami bendruomenių namuose.

– Sprendimą paleisti laikiną vežimą nuo miesto centro iki bendruomenių namų turėtų priimti savivaldybė. Kai moksleiviai eina į mokyklas, pro bendruomenių namus autobusai važiuoja, o dabar be Velykų apie moksleivių pavėžėjimą kalbos nėra. Garbaus amžiaus žmonėms be savo transporto nusigauti iki vakcinavimo vietos tikrai nepatogu, atstumas didelis, – svarstė autobusų parko direktorius ir pažadėjo pasikalbėti su atsakingais savivaldybės atstovais dėl galimo pavėžėjimo.

Oficialioji skiepų statistika

Statistikos departamento duomenimis, kovo 5 d. Tauragėje buvo paskiepyti 182 asmenys, kovo 8-ąją – 202, kovo 9 d. – 1. Kovo 5 d. tauragiškiai buvo skiepijami ir „Pfizer“, ir „AstraZeneca“ vakcinomis, kovo 8-ąją – daugiausiai „AstraZeneca“ vakcina. Trečiadienį tauragiškiai vakcinuoti „Pfizer-BioNTech“ vakcina, nes kovo 8 d. iš naujausios siuntos Tauragės savivaldybei paskirsta 300 „Pfizer“ vakcinos dozių.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Iki trečiadienio Tauragės rajono savivaldybėje nuo COVID-19 pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyta 2700, antrąja – 876 asmenys. Tai sudaro 2,35 proc. rajono populiacijos.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja ir vakcinacijos koordinatorė Rūta Stasytienė informavo, kad rajone jau paskiepyti norą išreiškę medikai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir dalis gyventojų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių, švietimo įstaigų darbuotojai, turintys kontaktą su ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programas lankančiais ir specialiųjų poreikių mokiniais. Šiuo metu, pasak R.Stasytienės, vakcinuojami asmenys, patenkantys į amžiaus grupę nuo 65 m.

Kiek tauragiškių atsisako skiepytis, Tauragės rajono savivaldybė, pasak R.Stasytienės, duomenų nerenka.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius sako, kad nenorinčiųjų skiepytis tauragiškių skaičius nuolat kinta. Žmonės atsisako skiepytis, išgirdę, kokia vakcina bus skiepijami.

– Skiepytis atsisako apie 30 procentų tauragiškių, bet sužinoję, kad gavome jų pageidaujamos vakcinos, ir vėl pareiškia norą pasiskiepyti, – sakė D.Petrošius.

Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Pirmumo sąrašai

Pasak R.Stasytienės, Tauragėje vakcinavimas vyksta sklandžiai, antradienį buvo nepanaudota tik 40 vakcinos dozių ir rajonas turėtų patekti į efektyviai vakcinas naudojančiųjų sąrašus.

Paklausta, kada bus pradėti skiepyti jaunesni lėtinėmis ligomis sergantys tauragiškiai ir kokiomis ligomis sergantieji bus įtraukti į pirmenybinius sąrašus, savivaldybės gydytoja konkretaus laiko pasakyti negalėjo.

– Priklausys nuo to, kiek gausime vakcinų ir kada baigsime vakcinuoti aukštesnius prioritetus. Kol kas Sveikatos apsaugos ministerija nenumato tikslios datos, nuo kada bus galima vakcinuoti jaunesnių amžiaus grupių prioriteto asmenis. Pirmiausia bus skiepijami jaunesni kaip 65 m. asmenys, gaunantys imunosupresinį ar imunomoduliuojantį gydymą, sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis, sunkiomis lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis su komplikacijomis, lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu, cistine fibroze, lėtine obstrukcine plaučių liga, plautine hipertenzija, lėtinėmis kepenų ir kitomis sunkiomis ligomis, – vardijo R.Stasytienė.

Onkologiniai ligoniai, kuriems taikomas aktyvus gydymas, vakcinuojami Nacionaliniame vėžio institute, o onkologiniai ligoniai, kuriems aktyvus gydymas netaikomas, vakcinuojami įprastai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą