Į akį įkrito krislas – tavo bėda?

Dalintis:

„Darbo metu į akį pateko medienos drožlė. Kreipiausi į polikliniką, tačiau pagalba nebuvo suteikta. Akį išvalė tik privačioje medicinos įstaigoje, bet teko sumokėti 25 eurus. Esu dirbantis, moku mokesčius, o kai ištiko bėda, turėjau kreiptis į privatininkus. Ar man priklauso skubi pagalba? Gal ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje trūksta akių ligų gydytojų?“ – klausia tauragiškis, dirbantis medienos perdirbimo įmonėje.

Ar tokiu atveju reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, atsako Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius:

Būtinosios pagalbos teikimą reglamentuoja sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl Būtinosios medicinos pagalbos teikimo tvarkos ir masto aprašo patvirtinimo 2004 m. balandžio 8 d. Nr. V-208, pagal kurį jūsų aprašyta situacija atitiktų 2 priedo 4 kategorijos 12 punktą. Todėl šeimos gydytojo siuntimas pas oftalmologą nereikalingas.

Atsako Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis:

Privačios įstaigos taip pat turi sutartis su teritorine ligonių kasa ir teikia paslaugas tomis pačiomis sąlygomis. Konsultacijų poliklinikoje dirba dvi gydytojos-oftalmologės. Nurodytu darbo laiku, kai nėra atostogų, nedarbingumo laikotarpių, teikiama skubi ir planinė pagalba dėl akių patologijos.

Krislas nepriskiriamas skubios pagalbos kategorijai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą