Į ligoninę patenka vis jaunesni pacientai

Dalintis:

Praėjusią savaitę koronavirusu susirgo 149 Tauragės rajono gyventojai, į ligoninę savaitgalį paguldyti buvo išskirtinai jaunesni pacientai. Medikai sako, kad padėtis pamažu stabilizuojasi, bet su baime laukia savaitės pabaigos, kai paaiškės, kiek naujų susirgimų bus fiksuojama užsikrėtus per Vėlines lankant artimuosius.

Vakar vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė informavo, kad Vyriausybė svarstys siūlymą galimybių pasą įvesti visiems gyventojams nuo 12 metų, neatmetama ir trečiojo karantino galimybė. Užsikrėtusiųjų koronavirusu daugėjant, bus svarstoma paankstinti ir trečiosios skiepų nuo COVID-19 dozės laiką. Iki šiol palaikomasis skiepas buvo galimas tik praėjus 180 dienų po paskutiniojo.

Tauragėje praėjusią savaitę sergančiųjų skaičiai buvo mažesni nei savaitę prieš Vėlines. Iš viso užsikrėtė 149 tauragiškiai, lapkričio 3-iąją užfiksuotos 2 rajono gyventojų mirtys, kurias sukėlė COVID-19 ar šios ligos komplikacijos, o šeštadienį rajone mirė dar 1 žmogus.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis pirmadienio rytą informavo, kad ligoninėje dominuoja nesiskiepijusieji.

– Kovidiniuose skyriuose guli 62 pacientai, 3 jų sunkios būklės, gydomi reanimacijoje. Iš Šilalės ir Pagėgių savivaldybių gydome 4 pacientus, visi kiti – tauragiškiai. Savaitgalį paguldėme 2 ligonius 30–37 metų amžiaus ir 2 vyresnius nei 50 metų. Visi kiti pacientai jau garbaus amžiaus, sergantys gretutinėmis ligomis, – informavo medikas.

Lietuvoje sustiprinančiąja doze pasiskiepijo tik 3,8 procento gyventojų, o Tauragėje šis skaičius dar mažesnis. Statistikos departamento duomenimis, pirmadienio rytą pasiskiepiję buvo tik 2,7 procento tauragiškių. Pagal aktyvumą Tauragės rajonas yra 9-oje vietoje nuo galo. Pirmauja Neringos ir Palangos savivaldybės.

– Dar labai mažai žmonių vakcinuojasi trečiąja doze. Medikai stebi antikūnų kiekį kraujyje ir vakcinuojasi jam sumažėjus. Aš pats jau pasiskiepijau. Akivaizdžiai skiepai saugo. Kol kas neturime nė vieno koronavirusu sergančio ligoninės gydytojo. Praėjusią savaitę sirgo 6 personalo darbuotojai: slaugytojos, slaugytojų padėjėjai, virtuvės darbuotojai. Ligoninės darbas nesutrikęs, – sakė D.Masiulionis.

Apie sergančią vieną poliklinikos darbuotoją informavo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius. Jis pasidžiaugė, kad gydytojai sveiki ir poliklinikoje darbas vyksta be trikdžių.

– Intensyviai dirba karščiavimo klinika. Statistiškai per dieną čia apsilanko iki 10-ies pacientų. Praėjusią savaitę aptarnavome 45 karščiuojančius tauragiškius, 19 jų nustatytas koronavirusas. Dar 16 apsilankiusiųjų jau žinojo diagnozę ir į karščiavimo kliniką kreipėsi dėl tyrimų ir tolimesnio gydymo, – sakė D.Petrošius ir pakvietė visus, kam po antrojo skiepo praėjo 180 dienų, registruotis sustiprinančiajai dozei.

Registruotis galima arba paskambinus bendruoju telefonu 1808, arba tiesiai į Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro registratūrą telefonais 8 614 29 127 ir 8 682 72 925. Taip pat pasiskiepyti galima tiesiog atėjus į polikliniką.

Epidemiologai ir medikai prognozuoja, kad sergančiųjų ypač padaugės savaitės gale – pajausime ilgojo savaitgalio pasekmes.

– Sergančiųjų skaičiai nėra tikslūs. Manau, kad sergamumo augimui įtakos turės ne tik Vėlinės, bet ir moksleivių atostogos. Daug kas per jas keliavo kartu su vaikais. Kai jie grįš į mokyklas, sergamumo situacija turėtų keistis. Jei atsitiks taip, kad sergančiųjų mažės, bus galima sakyti, kad mūsų rajone sergamumas tikrai slopsta, – viliasi ligoninės direktoriaus pavaduotojas D.Masiulionis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą