Įsigaliojo privalomas testavimas – tauragiškiai skuba registruotis

Dalintis:

Praėjusią savaitę, nuo liepos 19 iki 25 dienos, Tauragės rajone fiksuota 11 užsikrėtimų koronavirusu. Daugiausia atvejų nustatyta ketvirtadienį – tądien COVID-19 susirgo 4 Tauragės rajono gyventojai. Trečiadienį vienas rajono gyventojas dėl šios ligos mirė.

Iš viso dėl koronaviruso jau mirė 88 Tauragės rajono gyventojai.

Tęsiant vakcinavimą nuo koronaviruso, pastarąją savaitę labai pagelbėjo Nacionalinis kraujo centras – antradienį šio centro ir Tauragės bendruomenių namuose esančio vakcinavimo centro darbuotojai nuo koronaviruso iš viso paskiepijo 504 žmones. Iš viso bent viena skiepo doze iki šiol vakcinuoti 16 392 rajono gyventojai – t.y. beveik 44 proc. rajono populiacijos.

Nuo pirmadienio įsigaliojo reikalavimas tam tikrų sričių specialistams dirbti tik profilaktiškai testuojantis dėl koronaviruso, išskyrus pasiskiepijusius ar persirgusius COVID-19. Numatyta, kad periodiškai testuotis privalės dirbantys krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo įmonėse, taip pat laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veiklų atstovai (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas), teikiantys viešojo maitinimo paslaugas ar mažmeninės prekybos sektoriaus darbuotojai. Taip pat sveikatą periodiškai tikrintis privalės viešojo administravimo subjektų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai ir darbuotojai, kurių veikla susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (nuolatinis tiesioginis kontaktas su šiais užsieniečiais).

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad numatyta darbuotojų testavimosi kontrolė.

– Registracija testui atlikti mobiliajame punkte leidimo dirbti nesuteikia. Darbuotojai privalo turėti testų rezultatus. Girdime, kad yra problemų su mobiliaisiais punktais, trūksta žmogiškųjų išteklių, kai kur ir pačių testų trūksta. Mums patvirtino, kad Tauragėje jų pakanka, – sakė G.Masiulionienė.

Išvardytų sričių darbuotojai savo pirmąjį testą privalo atlikti per 7–10 dienų nuo pirmadienio (liepos 26 d.). Vėliau jį privaloma reguliariai kartoti – prievolė galioja, jei darbuotojas nėra persirgęs COVID-19 ar vakcinuotas. Periodiniai testai turi būti atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų.

Tauragės mobiliojo punkto užimtumo statistika rodo, kad testuotis registruojamasi aktyviai. Pirmadienį pasiūlytos 69 vietos testavimuisi buvo išgraibstytos, o antradieniui pasiūlytos net 84 vietos – pirmadienio rytą laisvų vietų buvo likusios vos 4. Dar daugiau galimybių testuotis numatyta ketvirtadieniui – 90. Dauguma vietų skirtos tyrimams greituoju antigenų testu.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą