Įtempta padėtis ligoninėje: strigs paslaugų teikimas

Dalintis:

Pandemijai įgavus pagreitį, tikimasi, jog naujai užsikrėtusiųjų skaičiai sumažės nuo vakar įvedus karantiną nepasiskiepijusiems ir imuniteto koronavirusui neturintiems gyventojams. Deja, bet kol kas kartojasi pernykštis scenarijus – praėjusią savaitę Tauragėje užfiksuoti 73 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė.

Daugėjant naujų susirgimų skaičiui Tauragės ligoninėje vakar atidarytas jau antrasis COVID-19 skyrius.

– Situacija kartojasi ir jau jaučiame Rugsėjo pirmosios pasekmes. COVID-19 skyrius pilnas, pirmadienio ryte jame gydėme 30 pacientų, turime ne tik sunkių ligonių, bet ir netekčių. Sujungėme Nervų ligų skyrių su Vidaus ligų skyriumi ir atidarėme dar vieną COVID-19 skyrių pirmame ligoninės aukšte. Situacija keičiasi dramatiškai, trūksta darbuotojų, akivaizdu, jog jau šią savaitę pradės strigti kai kurios teikiamos paslaugos.  Pernai ministerija priėmė sprendimą kai kuriuos skyrius uždaryti, panašu, kad tai gali pasikartoti ir šiemet, – sakė Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška. Pasak vadovo, skiepyti pacientai į ligoninę nepatenka. Susirgus jiems skiriamas ambulatorinis gydymas namuose. Ligoninėje gydomi neskiepyti ir jau sunkias ligos komplikacijas patyrę tauragiškiai.

Situacija kaista ir ugdymo įstaigose. Praėjusią savaitę į izoliaciją dėl susirgusių moksleivių buvo išsiųsta daugiau nei 100 tauragiškių.

– Laukiame naujų duomenų ir patikslintų sergančiųjų skaičiaus. Kol kas mūsų progimnazijoje sergantys du vaikai, – informavo Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika. Ar nėra naujų užsikrėtimų klasėse pirmadienio rytą dar nežinojo ir Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas.

– Kol kas didelio gaisro nėra, bet tikrai turime vieną sergantį pedagogą, dar vienas pedagogas nušalintas nuo darbo nes neturi galimybių paso, – informavo direktorius.

Statistikos departamentas informuoja, jog Tauragėje yra registruoti trys ligos židiniai. Įmonės ar įstaigos, kuriose išplito virusas, neatskleidžiamos.

Vakar įsigaliojo naujos taisyklės neskiepytiems ir imuniteto neturintiems žmonėms. Be galimybių paso bus draudžiama patekti į didžiąsias parduotuves, norintieji papietauti kavinėse, bet neturintys imuniteto, tą galės daryti tik prie lauko terasose. Į grožio salonus patekti bus galima tik su galimybių pasu ar jam prilygstančiu dokumentu. Grožio specialistai klientų prašo atvykti anksčiau ir užpildyti specialią anketą.  Galimybių paso nereikės naudojantis miesto, priemiestiniu ar tarpmiestiniu viešuoju transportu. Tačiau juo vykstantiems reikės dėvėti kaukę, išlaikyti saugų atstumą. Vežant keleivius tarpmiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais, specialiaisiais ir užsakomaisiais reisais gali būti užimtos tik sėdimos vietos. Tęstinis profesinis mokymas, aukštojo mokslo studijos ir neformalusis suaugusiųjų švietimas kontaktiniu būdu taip pat galės būti vykdomas ir neturintiems galimybių paso, tačiau jie turės reguliariai testuotis, tai galės atlikti nemokamai. Ši išlyga galios iki spalio 16 dienos. Galimybių pasą gali gauti paskiepyti, persirgę arba besitestuojantys žmonės. Jį galima atsisiųsti į išmanųjį telefoną, o neturintiems galimybės prisijungti prie elektroninės sistemos, pasą nemokamai išduos vaistinės, pašto, VMI skyriai. Nuo pirmadienio vėl pripažįstami antigeno testai, tačiau jie, kaip ir PGR testai turės būti atliekami savo lėšomis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą