fbpx

Kaip karantino metu teikiama būtinoji medicinos pagalba?

Dalintis:

Karantino metu vienas didžiausių nepatogumų – bet kada užsimanius negalima keliauti į polikliniką. Taip pat gerokai sudėtingiau gauti medikų pagalbą. Tačiau kaip gauti būtinąją medicinos pagalbą, kai jos prireikia?

Į „Tauragės kurjerį“ praėjusią savaitę kreipėsi vyras, kuris teigė pargriuvęs ir susižalojęs veidą. Tauragiškis nuėjo į ligoninės Priėmimo skyrių, tačiau patikino buvęs neįleistas. Patarėme jam skambinti 112. Tačiau kaip iš tikrųjų reikia elgtis, jei karantino metu prireikia būtinosios medicinos pagalbos?

Koronavirusas – itin sparčiai plintanti ir lengvai užkrečiama infekcija. COVID-19 pavojingas visiems, tačiau bene labiausiai saugotinos rizikos grupės – ligoniai ir vyresnio amžiaus žmonės, kurie turi menkesnį atsparumą šiam susirgimui. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius, kuris vadovauja ir Greitajai medicinos pagalbai (GMP) Tauragėje, sako: „Būtinoji pagalba – tai tokia medicinos pagalba, kuri teikiama nedelsiant arba neatidėliotinai, kai dėl ūmių klinikinių būklių gresia pavojus paciento ir/ar aplinkinių gyvybei arba tokios pagalbos nesuteikimas laiku sukelia sunkių komplikacijų grėsmę pacientams. Pageidautina, kad pacientas prieš atvykdamas į gydymo įstaigą ar atvykstant GMP brigadai būtų užsidėjęs medicininę ar kitą apsauginę kaukę, tačiau, jos neturint, medicinos personalas tuo pasirūpins“.

Poliklinikos vadovas taip pat išvardijo, kad pagrindiniai simptomai, dėl kurių reiktų nedelsiant kviesti GMP, yra užsitęsęs spaudimo jausmas arba skausmas krūtinėje; staigus veido ar kurios nors galūnės nutirpimas, bet kurios kūno dalies stiprus skausmas, nekontroliuojamas kraujavimas, ūmus dusulys, ketinimas žudytis, sąmonės sutrikimas, užsitęsęs vėmimas arba viduriavimas, širdies ritmo sutrikimas, staigūs regėjimo sutrikimai, sunki trauma.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis užsiminė apie neblaivius pacientus ir paragino karantino metu elgtis atsakingiau.

„Primename, kad pacientai turi ne tik teises, bet ir pareigas, kurios epidemijos metu galioja taip pat. Priimami visi pacientai. Būtinoji pagalba teikiama visiems: traumuotiems, neblaiviems, su Covid-19 infekcija ir be jos. Tausojant medicinos personalą epidemijos laikotarpiu, pacientams rekomenduoju mažiau svaigintis, kad pareigos jausmas ir suvokimas išliktų aukščiau požievio refleksų skatinamų veiksmų“, – atvirai rėžė D.Masiulionis.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą