fbpx

Kaukės darželius lankantiems vaikams – nebe naujiena

Dalintis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino priminimą, kad darželiuose, stovyklose ir edukaciniuose užsiėmimuose pasitinkant ir išlydint vaikus uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti kaukes. Lopšelių-darželių vadovai tvirtina, kad ir vaikai, ir tėveliai prie tokios tvarkos jau priprato. Tačiau ko laukti artėjant rugsėjo 1-ajai, vis dar neaišku.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad veido kaukes ar kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti darbuotojams, dirbantiems vaikų vasaros stovyklose, vedantiems kitas neformaliojo vaikų švietimo programas, taip pat vaikų darželių darbuotojams, priimantiems vaikus, ir vaikus atlydintiems tėvams. Taip pat primenama, kad veiklos turi būti vykdomos laikantis grupių izoliacijos principo, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų kontakto. Taip pat rekomenduojama vengti kontakto su pašaliniais asmenimis. Jei to padaryti neįmanoma, patartina riboti bendravimo laiką.

Vaikų maitinimą reikalaujama organizuoti tose pačiose patalpose, kuriose ir vyksta veikla. Esant tik bendroms valgykloms, ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai gali būti vedami valgyti po vieną grupę pagal iš anksto parengtą grafiką. Neformaliojo vaikų švietimo įstaigose organizuojant vaikų maitinimą bendroje valgymo salėje prie vieno stalo valgyti turi būti sodinami tik tos pačios grupės vaikai, o tarp vaikų, sėdinčių prie skirtingų stalų, turi būti užtikrintas 2 metrų atstumas, patalpos turi būti vėdinamos ir valomos. Pastaraisiais metais išpopuliarėjęs maitinimas švediškojo stalo principu, kai maistą įsideda patys vaikai, negali būti organizuojamas.

Karščiuojantys, kvėpavimo takų ligomis sergantys vaikai nei į stovyklas, nei į neformaliojo švietimo veiklas, nei į darželius nepriimami.

Pasak Tauragės lopšelio-darželio „Kodėlčius“ vadovės Linos Kymantienės, kaukės darželyje dėvimos tik kontaktuojant su tėveliais, kai šie atveda vaikus į darželį ar mažuosius iš jo pasiima.

– Po karantino vaikams buvo baisoka, kad auklėtojos juos pasitikdavo su kaukėmis. Tačiau dabar jau priprato. Jei kuris ir verkia, labiau dėl adaptacijos po ilgo buvimo namuose. Dabar labai griežtai auklėtojos stebi vaikų sveikatą. Jei bent kokie susirgimo požymiai pasireiškia, tuoj pat skambiname tėvams, – sakė L.Kymantienė, ji garantavo, kad darželis turi nedidelį respiratorių, vienkartinių kaukių ir dezinfekcinio skysčio rezervą.

Lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vadovas Zigmas Mozuraitis patikino apsaugos priemonių savivaldybės neprašantis. Situacijai rinkoje stabilizavusis, direktoriaus nuomone, jų gali ir patys darželiai įsigyti.

– Tėvai ateina su kaukėmis ir toliau rūbinės neina. Vaikai mato žmones su kaukėmis parduotuvėse. Kol rinkoje apsaugos priemonių trūko, tol savivaldybė nupirkusi dalino. Dabar turime laiko pasiruošti. Jei ko trūksta, prašom pinigų ir perkam patys, mums savivaldybės, kaip tarpininkės, nereikia, – sakė Z.Mozuraitis.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patikino, kad savivaldybė apsaugos priemonėmis kol kas apsirūpinusi. Tačiau kokia bus artėjanti rugsėjo 1-oji, spėlioti nesiryžo.

– Turime dezinfekcinio skysčio ir kaukių atsargų, mokyklos ir darželiai šias priemones irgi gauna. Tai kol kas problemų nėra. O kokia bus ateinančių mokslo metų pradžia, parodys viruso plitimas. Viskas priklauso nuo reikalavimų laikymosi. Pratybos įvyko, mokyklos pasiruošusios ir nuotoliniam ugdymui, jei to reikės, – užtikrino E.Šteimantas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą