Kauno kolegijos Tauragės skyriuje nustatytas koronaviruso atvejis

Dalintis:

Antradienį Kauno kolegijos Tauragės skyriaus pirmakursei Jurbarko gyventojai nustatytas COVID-19. Dėl artimo kontakto izoliuota 12 kolegijos studentų ir kolegijos Tauragės skyriaus vadovė.

Šį vakarą kolegijoje vyks Lietuvos bliuzo karaliene tituluojamos Arinos koncertas. Įstaigos vadovė Diana Vaitiekienė tikina, kad koncerto klausytojai gali būti ramūs ir jaustis saugūs. Kauno kolegijos Tauragės skyrius dezinfekuotas, paskutinį kartą sergančioji mokymo įstaigoje buvo rugsėjo 17 dieną. Skelbiama, kad koronavirusas patalpose išnyksta per 48 valandas. Auditorija, kurioje buvo susirgusioji, nenaudojama jau savaitę.

– Informaciją apie koronaviruso paveiktą Jurbarko rajono gyventoją gavome antradienį. Mergina studijuoja Tauragėje, į mokslus vyksta su kitomis bendrakursėmis, yra dirbanti. Jurbarko epidemiologai nustatė 22 artimą kontaktą turėjusius asmenis, kurie dabar yra izoliacijoje. Saviizoliacijoje šiuo metu yra dar 43 Tauragės ir Jurbarko rajono gyventojai. Nė vienas viruso simptomų kol kas nejaučia, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento atstovė Jolanta Norbutienė.

Šio apsikrėtimo atvejo epidemiologinį tyrimą vykdanti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Samienė sako, kad kol kas merginos užsikrėtimo aplinkybės tikslinamos,  yra kelios versijos, iš kur atkeliavo užkratas.

– Merginos draugas rugsėjo 14-ąją grįžo iš Lenkijos. Koronavirusui būdingus simptomus jie abu pajuto po kelių dienų, bet atlikus testą paaiškėjo, kad vaikinas kol kas neserga. Gali būti, kad vėliau pakartojus testą rezultatai bus kitokie. Jie abu yra izoliacijoje. Medikai bendrauja ir stebi sveikatos būklę. Virusui būdinga aukšta temperatūra ir kol kas merginai ji laikosi, – sakė G.Samienė.

Aktyvi Jurbarko rajono gyventoja, be studijų Tauragėje, dar dirba padavėja, dainuoja chore.

– Būtent dėl to yra didelis artimą ryšį turėjusiųjų skaičius. Aktyvus, visuomeniškas žmogus turi ir daug kontaktų. Tikimės, kad virusą pavyks suvaldyti ir jis neišplis, – viliasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus specialistė.

Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė izoliavosi gavusi medikų rekomendaciją.

– Rugsėjo 17-ąją turėjome bendrą 3 valandų paskaitą. Kadangi ilgai išbuvome vienoje patalpoje, gavome rekomendacijas izoliuotis. Jokių simptomų nejaučiu, tikiuosi, kad pakaks 8 dienų izoliacijos. Šiandien atlikau koronaviruso testą, rytoj jau turėčiau gauti atsakymą. Žinau, kad kartu į paskaitas važiavusio žmogaus testo atsakymas yra neigiamas, – apie situaciją pasakojo kolegijos vadovė ir patikino, kad kolegijos patalpos yra dezinfekuotos ir grėsmės studentams nelikę.

Šiandien Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie rekordinį užsikrėtusių koronavirusu Lietuvos gyventojų skaičių. Vakar per parą nustatyti 138 nauji ligos atvejai. Dauguma jų susiję su židiniais.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą