Koronavirusas plinta Tauragės medicinos įstaigose

Dalintis:

Kelis mėnesius Tauragei pavyko išvengti aktyvių koronaviruso židinių. Šią savaitę ligos protrūkiai fiksuojami jau visoje Lietuvoje. Tauragė – ne išimtis. Per vieną dieną buvo sustabdytas net kelių miesto gydymo įstaigų darbas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento gydytoja epidemiologė Jolanta Norbutienė informavo, kad Tauragės rajone koronavirusu serga 6 gyventojai.

– Vis dar nepasveikęs vienas karys iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono, teigiamas testas Lomių parduotuvės pardavėjai, vyrui grįžusiam iš sanatorijos Palangoje, – sakė J.Norbutienė.

Antradienį trys nauji teigiami koronaviruso atsakymai

– Vienas iš atvejų – įvežtinis. Žmogus rugsėjo 26 dieną grįžo iš Norvegijos, klinikinių simptomų nejautė. Norėdamas sutrumpinti saviizoliacijos laiką atliko testą ir jis yra teigiamas. Žmogus priklauso 50-60 metų amžiaus kategorijai. Dar du atvejai susiję su medicinos įstaigomis, – sakė J.Norbutienė.

Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, jog 50-60 metų amžiaus kategorijai priklausanti moteris klinikinius simptomus pajuto atostogų metu. Prieš tai ji lankėsi Psichikos sveikatos centre, lankėsi ir baseine, todėl atsekti, kur užsikrėtė virusu – sunku. Moteris susijusi su gydymo įstaiga „Medicum centrum“. „Tauragės kurjerio“ duomenimis, įstaiga dezinfekuota, jos darbas sutrikęs nebuvo.

– Turime ir susirgusią medikę. Koronavirusas nustatytas Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus medikei. Nors gydytoja simptomų nejautė, įtaria turėjusi kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Nuo spalio 1 iki spalio 5 dienos ji nedirbo. Atliko kelis greituosius testus, bet visi jie buvo neigiami. Spalio 5 dieną medikė atėjo į darbą ir dirbo skyriuje. Atlikus tyrimą, gautas teigiamas koronaviruso atsakymas. Nustatyti 4 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, visi jie – medikai. Ligoninės skyrius yra valomas, dezinfekuojamas, – sakė J.Norbutienė.

Tauragės ligoninės atstovai paskelbė, jog  pacientai, kuriems reikalingos stacionaro ar ambulatorinės paslaugos, turi kreiptis į Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių ar konsultacinę polikliniką.

„Šią savaitę dalinai sustabdėme skyriaus veiklą, vykdome kartu ir privalomą kasmetinę skyriaus dezinfekciją, atliekame profilaktinį skyriaus darbuotojų ištyrimą ir kitą savaitę atnaujinsime paslaugų teikimą“, – pranešė ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Susirgusi gydytoja ginekologė lankėsi ir „Medicinos namuose šeimai“. Klinika antradienį buvo dezinfekuojama, darbas su pacientais vyko nuotoliniu būdu. Klinikos vadovas Mindaugas Jakubauskas „Tauragės kurjerį“ informavo, jog veikla nesutrikusi, kaip ir rekomenduojama, pacientai priimami tiek nuotoliniu, tiek tiesioginio vizito metu.

– Buvo pusdieniui, kol dezinfekavome patalpas, sutrikęs gyvas bendravimas su pacientais. Šiandien klinika veikia, jei gydytojai nusprendžia pacientus apžiūrėti gyvai, visos procedūros vyksta. Nuolat atliekame koronaviruso testus medikams ir visi jie yra neigiami, – sakė įstaigos vadovas.

Apskrityje atvejų daugėja

Antradienį nustatytas koronaviruso židinys Šilalėje. Susirgus gydytojai, kuri dalyvavo šeimos šventėje, buvo izoliuota daug sąlytį turėjusių žmonių.

– Gavome tris teigiamus koronaviruso testus antradienį. Visi jie susiję su šeimynine švente. Dar vienas teigiamas atvejis nustatytas Šilalėje gyvenančiam asmeniui, bet jo užsikrėtimo šaltinis dar neidentifikuotas, – sakė J.Norbutienė. Dar viena medikė susirgo Jurbarko ligoninėje.

– Turime atvejį ir Pagėgių savivaldybėje. Užsikėtė atostogavusi moteris. Ji lankėsi ir Klaipėdoje, ir aktyviai dalyvavo choro veikloje, turėjo daug kontaktų, turėsime izoliuoti daug asmenų. Moteris labai aktyvi, nustatyti užkrato šaltinį bus nelengva, – reziumavo epidemiologė.

Kol kas, trečiadienio ryto duomenimis, naujų atvejų Tauragėje nėra. Vienas teigiamas koronaviruso testo atsakymas yra gautas Jurbarke.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą