Koronavirusas Tauragėje: per parą 10 sergančiųjų paguldyti į ligoninę

Dalintis:

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje aptarta naujausia informacija apie koronaviruso plitimą Tauragės rajone. Konstatuota, kad šiuo metu Tauragės ligoninėje guli 47 sergantieji pandeminio viruso sukelta liga, skiepijimas vyksta vis dar labai vangiai. Problemų dėl sergamumo kyla ugdymo įstaigose.

Kassavaitiniame posėdyje aptariant naujausius sergamumo koronavirusu duomenis, Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui vadovaujantis Mindaugas Maraulis pasakojo, kad spalio 11–15 dienomis saviizoliacijoje atsidūrė dvigubai daugiau moksleivių, nei spalio 4–8 dienomis. Praėjusios savaitės duomenys rodo, kad Tauragės rajone izoliuoti 239 moksleiviai ir 13 pedagogų.

– Aptarėme su ugdymo įstaigų vadovais skatinimą testuotis, tėveliai bus paraginti. Tačiau nuotaikos nekokios kalbant apie patį darbo procesą. Ugdymui lieka mažiau laiko, mokytojai ir administracijos personalas apkraunami įvairiais žymėjimais, duomenų rinkimais. <…> Taip pat pastebėta, kad kai kurie tėveliai į užsiėmimus atveda vaikus, kurie turėtų būti saviizoliacijoje. Aptarėme, kad apie tai būtų informuotos atsakingos institucijos ir daugiau taip nevyktų, – kalbėjo posėdžio dalyviams M.Maraulis.

Švietimo ir sporto skyriaus vadovas informavo, kad jau lapkritį tikimasi iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos gauti papildomą įrangą hibridiniam ugdymui užtikrinti.

Pristatant sergamumo situaciją kalbėjo Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius. Nors praėjusią savaitę karščiavimo klinikoje lankėsi tiek pat, kiek anksčiau – 44 pacientai, pamažu pasiteisina darbas šeštadieniais. Pirmąjį karščiavimo klinikos darbo šeštadienį joje apsilankė 4 pacientai. Trims iš jų diagnozuotas koronavirusas ir du buvo tokios būklės, kad gavo siuntimus stacionariam gydymui ligoninėje.

– Vykdysime šią veiklą ir toliau, reikia nukrauti ligoninę. Pirmasis šeštadienis buvo chaotiškas, laboratorija negalėjo užtikrinti paslaugų, bet dabar jau užtikrins. Jei kas, keisime sprendimus, – sakė D.Petrošius.

Kiek labiau gąsdinančiais skaičiais pasidalijo Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška. Jo paskelbtais duomenimis, šiandien Tauragės ligoninėje gydomi 47 kovidiniai pacientai. Vien per antradienį pagulta 10 sergančiųjų. Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovas Tomas Raulinavičius patikslino, kad iš 47 ligoninėje gydomų kovidinių ligonių, 40 yra nevakcinuoti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą