Koronaviruso situacija Tauragėje: pamažu geriau

Dalintis:

Šią savaitę Lietuvoje nustatyta lietuviškoji koronaviruso atmaina, paplitusi vos keliose Europos valstybėse. Mokslininkai skelbia, kad virusas sparčiai mutuoja, ir kuria vakcinų tobulinimo planą. Tauragiškiai, panašu, su virusu susitaikė ir net pajutę pirmuosius COVID-19 ligos simptomus tirtis neskuba. Medikai perspėja – žaisti su koronavirusu pavojinga.

Vakar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistai suskaičiavo, kad Tauragės rajone koronavirusu šiuo metu serga 96 asmenys. Dar 141 yra privalomoje saviizoliacijoje. Šiuo metu rajone fiksuojami trys aktyvūs ligos židiniai. Jie nustatyti bendrovėse „Gonas“, „United Transline“ ir Tauragės ligoninėje.

– Stebime mažėjimą sergančiųjų koronaviruso infekcija, bet daugėja gyventojų, kurie pajutę pirmuosius ligos simptomus neskuba tirtis. Į gydymo įstaigas kreipiasi jau ilgokai sergantys pacientai, neatlikę testo dėl koronaviruso. Taip pat stebime, kad sergantieji neretai nesilaiko judėjimo ir bendravimo ribojimų, tik apie tai atliekant epidemiologinį tyrimą neinformuoja. Ligonių nežinojimas, kur galėjo užsikrėsti, ir informacijos nepateikimas gali pabloginti situaciją rajone, – „Tauragės kurjeriui“ bendrą situaciją apžvelgė NVSC Tauragės departamento atstovė Albina Urbutienė.

Per dvi pastarąsias savaites Tauragės rajone nefiksuota nė vieno įvežtinio viruso atvejo iš kitų šalių. Nėra tikslių duomenų ir apie besitiriančius smulkiuosius verslininkus, šią savaitę galėjusius atnaujinti veiklą. Jie nemokamam koronaviruso testui raginami registruotis Karštojoje linijoje telefonu 1808 arba internete adresu www.1808.lt Vienkartinis tyrimas kompensuojamas valstybės.

– Pradėjome vykdyti atnaujintų grožio paslaugų karantino režimo laikymosi kontrolę.

Bendradarbiaudami su Tauragės policijos pareigūnais organizuosime bendrus tikrinimus dėl karantino režimo priemonių laikymosi prekybos ir paslaugų teikimo vietose, – informavo A.Urbutienė.

NVSC specialistai primygtinai ragina naudoti asmens apsaugos priemones, dėvėti kaukes, dažnai plauti rankas ir vykdyti kitus karantino režimo reikalavimus. Didelės rizikos kontaktą su sergančiaisiais turėjusiems asmenims izoliavimo terminas gali būti trumpinamas iki 10 dienų, ne anksčiau kaip 7-ąją izoliavimosi dieną atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą bei nejaučiant ligai būdingų simptomų.

Asmenys, kuriems buvo sutrumpintas izoliacijos terminas, tol, kol praeis 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos ar grįžimo į Lietuvą dienos, turi apriboti bendravimą.

Dirbantiems asmenims rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.