fbpx

Koronavirusu persirgusi moteris: „Nebijokite reikalauti to, kas jums priklauso“

Dalintis:

Nors koronaviruso pandemija šalyje malšta, Tauragė labai tuo pasidžiaugti negali. Koronaviruso žemėlapyje savivaldybė vis dar raudonuoja, o ligoninėje gydoma dešimtys šiuo virusu užsikrėtusių pacientų. Šią savaitę du COVID-19 sirgę žmonės Tauragėje mirė. Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekusi koronavirusu persirgusi tauragiškė Audronė Blankienė papasakojo savo istoriją. Moteris nutarė paviešinti, kad sunkiai sergant patekti į ligoninę jai buvo nelengva. Ji sako, kad jos liga išmokė reikalauti. Reikalauti medicinos pagalbos, kuri priklauso.

Pamanė, kad perpūtė vėjas

– Iki šiol neteko sunkiai sirgti, todėl net pagalvoti negalėjau, kad patekti į ligoninę ir gauti man priklausančias medicinos paslaugas gali būti taip sunku. Į ligoninę, sirgdama koronavirusu, buvau paguldyta tik po ilgų prašymų, vėliau jau reikalavimo ir tik iš trečio karto atvykusi į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Man buvo diagnozuotas abiejų pusių plaučių uždegimas, būklė buvo nelengva. Manau, kad taip neturėtų būti, – įsitikinusi ponia Audronė.

Gegužės 12-ąją Audronė pasijuto blogai. Iš vakaro dirbusi darže ryte pamanė, kad perpūtė vėjas: pakilo aukšta temperatūra, moteris pradėjo kosėti. Keturias dienas temperatūra nemalšo, o kosulys tik stiprėjo, nepadėjo nei karštį malšinantys, nei kiti vaistai. Dėl viso pikto Audronė, vaistinėje įsigijusi greitąjį antigenų testą, atliko koronaviruso tyrimą namuose, jis parodė neigiamą rezultatą.

Penktą ligos dieną, sekmadienį, apie pavakarę, kai temperatūra pakilo iki 39 laipsnių, o savijauta vis prastėjo, Audronę sutuoktinis nuvežė į ligoninės Priėmimo skyrių. Moteris buvo nuvesta į izoliatorių, jai buvo atlikti kraujo tyrimai, pastatyta lašinė. Po keleto valandų gydytojas pranešė, kad Audronei nustatytas teigiamas koronaviruso testas.

– Mane apžiūrėjęs ir konsultavęs gydytojas padavė instrukciją apie koronavirusą ir išleido namo, pasakęs, kad jei sveikata pablogės, atvažiuočiau vėl, – prisiminė A.Blankienė.

Paguldė iš trečio karto

Kitą rytą Audronė susisiekė su savo šeimos gydytoja. Pasak moters, medikė nustebo, kad ligoninėje pacientei nebuvo atlikta plaučių rentgeno nuotrauka. Medikė Audronei skyrė antibiotikų kursą, tačiau šie nepadėjo, temperatūra laikėsi, kosulys nemalšo, kamavo silpnumas. Kitas kursas buvo stipresnių antibiotikų.

– Tačiau nepagerėjo ir tuomet. Temperatūra vis tiek kasdien kilo iki 39 laipsnių. Kai jau supratau, kad vis blogiau, išsikviečiau greitąją pagalbą. Medikai atvažiavo labai greitai. Felčerė, klausydamasi plaučių, pastebėjo kažką negero, aš jau ir pati įtariau, kad man plaučių uždegimas, nes jaučiausi labai blogai, aukšta temperatūra kamavo jau 10 dienų. Greitoji pagalba mane nuvežė į ligoninę. Atsitiktinumas, kad mane ir šįkart apžiūrėjo tas pats budintis gydytojas. Pasakiau gydytojui, kad man gali būti plaučių uždegimas, tačiau jis atsakė, kad plaučių nuotraukos man padaryti neįmanoma, nes aš sergu koronavirusu, esą galiu užkrėsti kitus žmones. Gydytojas pasiklausė mano plaučių ir pasakė, kad jie švarūs, ir informavo – jei pradėsiu dusti, tik tada būsiu paguldyta į skyrių ir man bus padaryta plaučių nuotrauka, – pasakojo Audronė.

Greitosios automobilis moterį parvežė namo į Dauglaukio kaimą. Kitą dieną moteriai į namus bičiulė atvežė deguonies kraujyje matuoklį, nes Audronė jautėsi visai prastai. Jis parodė gerokai žemesnį rezultatą nei norma.

– Pamačiusi rezultatą susijaudinau, pradėjo trūkti oro. Buvo vėlus vakaras. Tada vėl skambinau į 112. Šįkart greitoji nebenorėjo manęs vežti į ligoninę. Atseit kiek galima mane į ligoninę vežioti. Tada jau trūko kantrybė. Pareikalavau, kad būčiau nugabenta į ligoninę, nes jaučiuosi labai blogai, o iki šiol pagalbos taip ir negavau, – patikino moteris.

Trečias kartas, pasak Audronės, buvo visai kitoks. Moteriai buvo prijungtas deguonis, ji iš karto buvo paguldyta į kovidinį skyrių. Jai buvo atlikta plaučių rentgeno nuotrauka, diagnozuotas abiejų pusių plaučių uždegimas, kraujo tyrimai buvo prasti. Moteris mano – jei draugė nebūtų jai atvežusi deguonies kraujyje matuoklio ir jei ji nebūtų reikalavusi to, kas jai priklauso, gal viskas ir būtų liūdnai pasibaigę.

Ar skiepytis, abejojo

Audronė primena tiems, kas susirgo koronavirusu, nebijoti reikalauti to, kas priklauso. COVID-19 – labai pavojinga liga ir būklė gali blogėti labai greitai. Moteris dėkoja COVID-19 skyriaus personalui, sako, kad medikai ten dirba labai atsakingai, pasiaukojančiai ir atiduoda visas jėgas, kad pacientai kuo greičiau pasveiktų. Audronė labai dėkinga ir ją Priėmimo skyriuje priėmusiai ir į ligoninę paguldžiusiai gydytojai Ernestai Paušienei.

Paklausta, kur galėjo užsikrėsti COVID-19, Audronė patikino nežinanti. Šeima gyvena įprastą gyvenimą, apsiperka tose pačiose parduotuvėse, dirba, niekur nekeliavo. Pasiteiravus, kodėl iki ligos nesiskiepijo nuo koronaviruso, Audronė sakė, kad iki šiol dėl skiepų abejojo. Dabar skiepytis negalės pusę metų. Moters laukia dar ilga reabilitacija, nes plaučių uždegimas, nors ir numalšo, savo piktą darbą padarė – savijauta nelengva ir šiandien. Moters vyras sirgo besimptome koronaviruso forma.

Konkretaus atvejo nekomentavo

Tauragės ligoninės vadovybės paklausėme, kokia tvarka koronavirusu sergantys tauragiškiai guldomi į Tauragės ligoninę, kada pacientui būtina kreiptis greitosios pagalbos. Tačiau ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis nedaugžodžiavo ir šio konkretaus atvejo nekomentavo. D.Masiulionis tik informavo, kad „pacientai turi teisę laisvai reikšti savo nuomonę dėl asmens sveikatos paslaugų teikimo. Gydytojai, tirdami ir hospitalizuodami COVID-19 liga sergančius pacientus, vadovaujasi SAM patvirtinta metodika“.

Šią savaitę Tauragės ligoninėje dėl koronaviruso buvo gydoma 15 pacientų.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą