Koronavirusu serga per 30 ligoninės darbuotojų

Dalintis:

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška atskleidė, kad vien koronavirusu serga daugiau nei 30 ligoninės darbuotojų. Kai kurie negali dirbti dėl kitų ligų ar susirgusių vaikų priežiūros. Kaip teigia vadovas, darosi keblu užtikrinti sklandų visų paslaugų teikimą.

Šiandien popiet vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje aptariant naujausią su koronavirusu susijusią informaciją, domėtasi, kokį apsaugos priemonių rezervą yra sukaupusios savivaldybės įstaigos. Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas paprašė šį klausimą atidėti vasario mėnesiui. Iki to laiko įstaigos praneš apie likusias nepanaudotas apsaugos priemones ir jau, tikimasi, bus patvirtintas savivaldybės biudžetas. Tuomet bus galima spręsti apie tai, kiek priemonių reikia įsigyti ir kiek lėšų tai pareikalaus, pildant rezervą.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius ankstesniame susirinkime pasakojo, kad karščiavimo klinikoje sulaukiama labai nedaug pacientų. Praėjusią savaitę jų tik keliais padaugėjo – apsilankė 17 pacientų, iš kurių 8-iems naujai nustatytas koronavirusas, o kiti atvyko pakartotiniam patikrinimui. Gera žinia ta, kad serga tik du Tauragės PSPC darbuotojai koronavirusu.

Kur kas sudėtingesnė situacija Tauragės ligoninėje. Direktorius Liutauras Indriuška posėdžio dalyvius informavo, kad daugiau nei 30 ligoninės darbuotojų serga koronavirusu. Kai ligoninė teikia visas paslaugas, dirbti darosi sudėtinga.

– Ne pirmas sykis. Pirmos bangos metu virš 50 sirgo, o dabar pradėjo sirgti ir skiepyti, ir persirgę. Visi serga lengvai – arba jaučia lengvus simptomus, arba net nejaučia jų. Tačiau fiksuotas kovidas, izoliuojasi namuose. Nuo pirmos bangos situacija skiriasi tuo, kad tuo metu ligoninė buvo beveik visiškai uždaryta, pristabdytos planinės operacijos. Tai buvo lengviau. Dabar šiek tiek sudėtingiau, nes viskas turi veikti, – kalbėjo L.Indriuška.

Ligoninės vadovas taip pat neslėpė apmaudo, kad aplinkinių savivaldybių mobilieji punktai dirba vos po kelias dienas per savaitę, kai Tauragėje – 7 dienas ir todėl tenka aptarnauti nemažai iš kitų rajonų atvykstančių pasitikrinti žmonių.

– Girdime nusiskundimus, kad sunku patekti, ar dvi dienas į priekį nėra talonų. Praeitais metais tokiu metu per savaitę buvo 120 tyrimų atliekama, o dabar atliekama virš 600. Skaičius tikrai nėra mažesnis, nei kažkada. Būna, užsiregistruoja ir neatvyksta – per savaitę bemaž 85 užsiregistravusieji neatvyksta, – sakė Tauragės ligoninės direktorius.

Kiek iš ligoninėje sergančių darbuotojų yra medikai, Tauragės ligoninės vadovas nepatikslino. Tačiau jei sergančiųjų daugės medikų tarpe, gali tekti ir vėl stabdyti kai kurias paslaugas. Kaip sako L.Indriuška, slaugytojos į akušerės vietą dirbti nenusiųsi. Tokiu atveju teks kai kuriuos pacientus siųsti į kitas ligonines, kaip tai buvo daroma anksčiau uždarius kai kuriuos skyrius.

Naujausi duomenys

Praėjusią parą Lietuvoje koronavirusu susirgo 5122 gyventojai, o sergamumo rodiklis pasiekė 2526 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Tauragėje vakar nustatyti 30 susirgimų. Iš viso rajone, oficialiais duomenimis, koronavirusu serga 389 gyventojai. Tauragės ligoninėje, šios dienos duomenimis, nuo koronaviruso gydomi 26 žmonės. Laimei, sunkiai sergančių nėra.

Pranešama, kad iš viso vakar Lietuvoje mirė 82 gyventojai. Iš jų 14 – nuo koronaviruso. Vienas mirusysis – iš Tauragės rajono.

Šilalės ir Jurbarko rajonuose vakar nustatyta po 8 užsikrėtimo COVID-19 atvejus, Pagėgių savivaldybėje – 11.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą