Koronavirusu susirgo senjorai, paskiepyti antrąja vakcinos doze

Dalintis:

Lauksargių globos namų gyventojams nuo pandemijos pradžios iki šios savaitės pavyko išvengti koronaviruso, tačiau prieš keletą dienų pranešta apie šioje globos įstaigoje įsiplieskusį infekcijos židinį, o sergančiųjų vis daugėja. Vieni jų gydomi globos namuose, kiti – ligoninėje. Kodėl COVID-19 susirgo senoliai, paskiepyti antrąja vakcinos doze?

Antradienį savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje pranešta apie koronaviruso židinį Lauksargių globos namuose, iki antradienio ten susirgo 4 žmonės. Trečiadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad Lauksargių globos namuose fiksuotas naujas infekcijos protrūkis: iš viso patvirtinti 9 COVID-19 ligos atvejai, visi asmenys yra šių namų gyventojai, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

– Lauksargių globos namuose susiformavo ligos židinys, serga 9 asmenys, 8 jų skiepyti. Trims susirgusiems asmenims reikalinga medikų priežiūra, jie gydomi ligoninėje. Atliekami profilaktiniai tyrimai – testuojami tiek darbuotojai, tiek gyventojai, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė. – Darbuotojų testai neigiami.

Paklausta, dėl kokių priežasčių susirgo paskiepyti asmenys, G.Masiulionienė spėjo – kadangi po antro skiepo imunitetas susiformuoja ne iš karto, globos namų gyventojai galėjo koronavirusu tuo metu užsikrėsti.

– Akcentuotina, kad kol nesusiformuoja imunitetas, tol žmogus bet kada gali užsikrėsti COVID-19 infekcija. Turi praeiti laiko, kol vakcina išjudina imuninę sistemą, išmoko ją atsakyti. Įskiepijant bet kurią vakciną, dėl tuo metu skiepijamo asmens būklės (stresas, neseniai persirgta liga, lėtinės ligos) imuniteto neįgyja dalis skiepijamų asmenų, – kalbėjo Tauragės departamento direktorė.

Lauksargių globos namų direktorė Jovita Černeckienė tvirtino, kad kilus infekcijos židiniui situacija įstaigoje valdoma, stebima, atliekami tyrimai, laikomasi rekomendacijų ir nurodymų.

– Iš viso globos namuose gyvena 49 gyventojai, 44 paskiepyti antrą kartą. Dėl įvairių priežasčių ne visi paskiepyti: buvo atsisakiusių skiepo, nauji gyventojai dar nevakcinuoti. Iš tokio būrio pasiskiepijusių tikrai nemažai, – kalbėjo globos namų vadovė. – Dabar darome, kas reikalinga, norime ramiai tai išgyventi, vyksta procesas, reikia atlikti eilę darbų, daug tyrimų. Trys mūsų globotiniai gydomi ligoninėje, tikimės, kad viskas bus gerai ir gyvensim įprastai.

Kodėl globotiniai susirgo, įstaigos vadovė teigia nežinanti, bet ji tikisi, kad skiepai padės išvengti komplikacijų, padės lengviau persirgti koronavirusu. J.Černeckienė pasakojo, kad šalyje kilus koronaviruso pandemijai jiems visus metus pavyko išvengti COVID-19. Visi pastarieji metai, pasak J.Černeckienės, buvo labai sudėtingas laikotarpis, o ypač sveikatos ir globos įstaigoms.

Ketvirtadienio rytą J.Černiauskienė pranešė, kad jau 15 globos namuose gyvenančių senjorų serga COVID-19, 3 jų gydomi ligoninėje, įstaigos darbuotojai neserga. Senjorai antrąja vakcinos doze buvo paskiepyti vasario 10 d.

Tai, kad Lauksargių globos namuose 14 iš 15 vienu metu paskiepytų (pagal pilną vakcinacijos schemą) senjorų susirgo COVID-19, sukėlė pagrįstų įtarimų Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Centras paskelbė, kad atliks papildomą tyrimą dėl vakcinacijos proceso šioje įstaigoje, siekdamas išsiaiškinti, kodėl paskiepytiems asmenims nesusiformavo imunitetas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą