Kuriais atvejais nedarbingumo pažymėjimą išduos NVSC?

Dalintis:

Iki šiol įprasta tvarka, kai nedarbingumo pažymėjimą dėl privalomos saviizoliacijos išduodavo šeimos gydytojas, pasikeitė. Nuo pirmadienio ši funkcija perleista Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Tauragės departamente jau gauti 50 prašymų.

Kaip skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sąlytį su sergančiuoju turėję ar iš užsienio grįžę ir izoliuotis privalantys asmenys nuo šiol nedarbingumo pažymėjimo turi kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Apie tai priminė NVSC Tauragės departamento atstovė Vitalija Juzėnienė.

– Dėl nedarbingumo prašymą turi žmogus pats pateikti, automatiškai išduodama nebus, – sakė Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje V.Juzėnienė.

Koronavirusu susirgę asmenys privalo užpildyti atvejo anketą, kurioje turi būti nurodomi kartu gyvenančių žmonių duomenys. Tokiu būdu artimą sąlytį turėję žmonės bus įtraukti į izoliuojamų asmenų sąrašą ir turės teisę gauti nedarbingumą. Be to, kreiptis dėl nedarbingumo išrašymo privaloma iki izoliacijos termino pabaigos.

NVSC Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė patikslino, kad jau sulaukė 50-ties prašymų išduoti nedarbingumo pažymėjimą, tačiau tik pusė jų buvo tenkinti. Likusieji prašymus išrašyti nedarbingumą užpildė neteisingai. Šie žmonės apie tai informuoti.

NVSC savo pranešime spaudai primena, kad nedarbingumo pažymėjimas grįžusiems iš užsienio, kuriems privaloma izoliacija, bus išrašomas tik tuo atveju, jei kelionė buvo darbo tikslais. Užsienyje atostogavusiems už nedarbingumą dėl izoliacijos nebus apmokama, tačiau jie gaus pažymėjimą, kurį galės pristatyti darbdaviui ir pateisinti nebuvimą darbe.

Kadangi izoliuotis privalantys asmenys negali niekur lankytis, prašymą išrašyti nedarbingumą galima užpildyti per paslaugų portalą – Elektroninius valdžios vartus adresu epaslaugos.lt.

Daugiau informacijos čia.

Naujausi duomenys

Pranešama, kad ir vėl sumuštas susirgimų rekordas – per trečiadienį Lietuvoje nustatyti 7057 susirgimai koronavirusu. Šalies sergamumo rodiklis pasiekė neregėtas aukštumas – 2005 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis yra Pagėgių savivaldybėje, o didžiausias – Vilniaus ir Klaipėdos miestuose.

Tauragės rajone vakar nustatyti 49 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Iš viso rajone koronavirusu serga 308 žmonės, o sergamumo rodiklis yra 1192 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Šilalės rajone vakar nustatytas 21 užsikrėtimas, Jurbarke – 27, o Pagėgiuose – 16 atvejų.

Oficialiais Statistikos departamento duomenimis, vakar Lietuvoje mirė 80 gyventojų. Iš jų 9 – nuo koronaviruso. Vienas mirusysis buvo pilnai vakcinuotas, vyresnis nei 70 metų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą