Ligoninė atnaujina medicininę įrangą ir lovas

Dalintis:

Jau kitų metų pavasarį Tauragės ligoninė planuoja atidaryti Geriatrijos skyrių, kuriame bus teikiamos gydymo paslaugos senyvo amžiaus žmonėms. Jei užsikrėtimų koronavirusu skaičius toliau augs ir į ligoninę pateks vis daugiau užsikrėtusiųjų, tikėtina, kad dar šį rudenį naujausias skyrius bus skirtas COVID-19 sergantiems pacientams gydyti.

Centriniame viešųjų pirkimų portale vienas po kito skelbiami nauji konkursai ligoninės medicinos įrangai ir baldams atnaujinti. Vieni konkursai jau įvykę, kiti dar tik planuojami ar vykstantys šiuo metu.

Šiandien baigėsi pasiūlymų priėmimas konkursui medicininei įrangai: videolaringoskopui, pulsoksimetrui ir defibriliatoriui pirkti. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, šios medicininės įrangos reikės ne tik kovidiniams, bet ir ligoninėje gydomiems kitų susirgimų turintiems pacientams. Medicininė įranga perkama pagal vadinamą kovidinį projektą „Priemonių, gerinančių ūmių infekcinių ir lėtinių kvėpavimo takų ligų gydymo paslaugų prieinamumą ir saugą, įgyvendinimas“, vykdomą su partneriu – Klaipėdos universitetine ligonine. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Pagal tą patį projektą ligoninė pirks ir 40 medicininių elektrinių funkcinių lovų su antipraguliniais čiužiniais bei 6 medicinines elektrines funkcines reanimacines lovas su antipraguliniais čiužiniais. Bendra jų vertė – 172 tūkstančiai eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Brangiausiai atsieis reanimacinės lovos – šešioms jų iš minėtos sumos priskaičiuota 72 tūkstančiai eurų (be PVM).

Kada naujos lovos atkeliaus į Tauragės ligoninę, anot L.Indriuškos, prognozuoti sudėtinga. Tik su konkurso laimėtoju bus derinami techniniai niuansai ir tuomet jos bus pradėtos gaminti. Tikimasi, kad lovos ligoninę pasieks dar šiemet.

L.Indriuška sako, kad naujos lovos bus patogesnės ne tik pacientams, bet ir personalui dirbančiam su nepasikeliančiais ar sunkiai judančiais pacientais.

Tauragės ligoninės vadovas pasidžiaugė, kad įstaiga turės didesnę deguonies talpą – dabartinės bačkos nepakanka. Be to, laukiama virusologiniams tyrimams skirtos įrangos naujai laboratorijai.

– Kovo mėnesį turėtume atidaryti Geriatrijos skyrių, kuriame bus teikiamos gydymo paslaugos senyvo amžiaus žmonėms, tačiau nesame apsaugoti nuo to, jog tose patalpose pirmiau bus įrengtas kovidinis skyrius. Turint visai atskirą skyrių virusologiniai ligoniai būtų izoliuojami nuo sergančių kitomis ligomis. Taip būtų saugiau, – sakė L.Indriuška.

Pašnekovas tikinimu, ligoninė atnaujina baldus ir įrangą nes viskas sensta, susidėvi. Pasak L.Indriuškos, bus nemažai pakeitimų – planuojama uždaryti senąjį įėjimą į ligoninę, o atidaryti naują iš Jūros gatvės pusės.

Antradienį dviejuose kovidiniuose skyriuose gulėjo 33 pacientai, o iš viso ligoninėje gydoma apie pusantro šimto žmonių.

– Skyriai apypilniai. Nėra tuščių skyrių. Visą vasarą ligonių buvo ženkliai daugiau nei ankstesnių metų vasaromis, nemažai jų jau su uždelstomis ligomis, – kalbėjo L.Indriuška.

Pasak jo, Tauragės ligoninėje teikiamos visos paslaugos. Nedirba tik vaikų ligų skyrius, mažieji ligoniai vežami į kitas šalies ligonines. Priimamajame yra patalpos, kur vaikai stebimi parą, o po to sprendžiama – išleisti į namus ar vežti į kitas medicinos įstaigas.

Gali būti aktualu: antčiužiniai

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą