Ligoninė pamažu grįžta į įprastą darbo ritmą

Dalintis:

Pasnigus rajono gyventojai laiką leidžia gamtoje. Tačiau žiemos malonumai ne visiems atneša tik džiaugsmą. Tauragės ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje bene kasdien registruojami traumas patyrę pacientai. Neapsieita ir be kaulų lūžių. Ligoninė informuoja, kad pamažu grįžta į įprastą darbo ritmą – atnaujinamos planinės paslaugos.

Pagalbą teikia visą parą

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masilionio, žiemos traumas patyrusių pacientų antplūdžio kol kas nėra. Tiek į ligoninę, tiek į polikliniką susižalojusių tauragiškių kreipiasi labai panašiai.

– Vienas iš dešimties besikreipusiųjų į gydymo įstaigą yra patyręs traumą, susijusią su slidžia danga. Sunkių traumų kol kas pavyko išvengti, – sakė D.Masiulionis.

Gydytojas pataria pargriuvus ar kitaip susižalojus ir jaučiant, kad sutriko judėjimas, skubiai kviesti greitosios pagalbos medikus.

– Medikai atvyks, įvertins traumos sunkumą ir nugabens į gydymo įstaigą. Dienos metu konsultacijų poliklinikoje lengvas traumas patyrusius pacientus priima gydytojai traumatologai. Ligoninėje skubi traumatologinė, neurologinė, chirurginė pagalba teikiama visą parą, – sakė D.Masiulionis.

Sergančių koronavirusu sumažėjo

Iki vasario 1-osios ligoninės Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje dirbs daugiau medikų. Etatų skaičius padidintas prasidėjus koronaviruso pandemijai, kai į ligoninę, ypač vakarais, ėmė plūsti sunegalavę rajono gyventojai, o dalis ir medikų, ir kito personalo buvo užsikrėtę koronavirusu, izoliavosi ir dirbti negalėjo. Pasak D.Masiulionio, šiuo metu ligoninėje situacija stabilizavosi.

– Visas personalas vakcinuotas, dalis karštųjų taškų darbuotojų persirgę COVID-19 infekcija, todėl yra mažiau nerimo gydant, kontaktuojant su atvykusiais pacientais. Pacientų į Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių kreipiasi truputį mažiau, bet dabar daugiau pacientų atvyksta dėl kitų sveikatos sutrikimų, traumų, o ne dėl COVID-19, kaip buvo keletą mėnesių iki šiol, – pastebėjo pašnekovas.

Atnaujinamos planinės operacijos

Pasak ligoninės atstovo, praėjusią savaitę tauragiškiai daugiau kreipėsi į ligoninės Konsultacinės poliklinikos darbuotojus dėl planinių procedūrų. Sumažėjus sergančiųjų koronavirusu, jau šią savaitę planuojama atnaujinti kai kurių ligoninės skyrių veiklą.

– Skubi pagalba buvo ir yra teikiama be sutrikimų. Kol kas dėl įrengtų skyrių COVID-19 sergantiems pacientams iki vasario pradžios neturėsime stacionarinių psichiatrijos paslaugų ir ambulatorinės reabilitacijos. Praėjusią savaitę atnaujinome žarnyno tyrimų kabineto veiklą, o šią savaitę pradedame teikti planines chirurgijos ir ortopedijos paslaugas. Pirmieji pacientai atvyko pirmadienį, pradedami implantuoti sąnarių protezai, – informavo ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai.

Pacientai, kuriems bus teikiamos planinės paslaugos, dėl jų pačių ir personalo saugumo bus tikrinami dėl COVID-19. Pirmoji planinei operacijai atvyko Šilalės rajono gyventoja.

Bus pradėtas revakcinavimas

Pastaroji savaitė po ilgo laiko buvo kiek lengvesnė Tauragės ligoninės COVID-19 skyriaus reanimacijoje dirbantiems specialistams. Pasak medikų, sunkių ligonių praėjusią savaitę nebuvo.

– Ligoninės COVID-19 skyriuose dar nėra ryškaus pacientų sumažėjimo. Kol kas negalime uždaryti nė vieno koronavirusine infekcija sergančiųjų skyriaus. Nuolat gydome apie 30 užsikrėtusių pacientų, – sakė D.Masiulionis.

Nuo pandemijos pradžios Tauragės ligoninėje gydyti 227 koronavirusine infekcija sirgę žmonės. 186-iems jų buvo nustatytas plaučių uždegimas arba sepsis.

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad sutriks šią savaitę laukiamos „Pfizer“ vakcinos tiekimas į Lietuvą. Būtent šią savaitę turėtų būti pradėtas Tauragės medikų revakcinavimo procesas.

– Ligoninėje vakcinavome 220 darbuotojų, dar 135 darbuotojai koronavirusu jau yra persirgę. Tikimės laiku gauti vakciną ir per dvi savaites baigti skiepijimą. Paraleliai vykdome persirgusio personalo stebėseną ir papildomą atranką vakcinacijai. Šios kategorijos darbuotojų yra apie 50, – informavo ligoninės direktoriaus pavaduotojas.

Šiuo metu COVID-19 serga 14 ligoninės darbuotojų, 1 specialistas yra izoliacijoje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą