Ligoninėje vėl veikia Vaikų ligų skyrius

Dalintis:

Paradoksali sergamumo koronavirusu situacija susidarė Tauragės rajone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai stebi sergamumo atvejų augimą nuo praėjusios savaitės, tačiau ligoninėje sumažėjus šia liga sunkiau sergančių pacientų uždarytas antrasis kovidinis skyrius ir duris pagaliau atveria Vaikų ligų skyrius.

Šiandien vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento atstovė Vitalija Juzėnienė pateikė naujausius sergamumo koronavirusu duomenis. Sergamumas vėl auga.

– Turėjome sergamumo mažėjimą nuo spalio 24 dienos, o dabar didėja. Praėjusią savaitę – virš 90 naujų atvejų, o dar ankstesnę savaitę buvo virš 60. <…> Šiuo metu Tauragės rajone yra 4 protrūkiai. Kol kas patvirtintų ar įtariamų omikron atmainos atvejų Tauragės rajone neturime, – kalbėjo NVSC atstovė.

Skiepijimo tempų trumpalaikiu padidėjimu pasidžiaugė Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius. Jo teigimu, trečiadienį net teko imtis priemonių eilėms poliklinikoje reguliuoti.

– Praėjusią savaitę iš viso vakcinuota 1070 žmonių. <…> Jaučiasi padidėjimas, trečiadienį buvo antplūdis. Skubiai atidarėme antrą skiepijimo kabinetą, kad sumažintume eilę. Bet žiūrime tik pagal faktą – jei padaugėja, tada atidarome antrą kabinetą ir nukreipiame papildomą komandą, – kalbėjo D.Petrošius.

Anot mediko, antplūdžių planuoti neįmanoma, nes jau kitą dieną atvyko vos keli pasiskiepyti panorę žmonės.

Praėjusios savaitės duomenimis, karščiavimo klinikoje lankėsi 19 pacientų. Iš jų 5-iems diagnozuotas COVID-19, o 7 apsilankiusieji, sergantys šia liga, atvyko papildomam patikrinimui.

– Nėra pacientų daug. Nežinau, ar čia savigyda, ar kitkas, – svarstė D.Petrošius, atsisakęs posėdžio dalyviams išsakyti asmeninę nuomonę apie antikūnų tyrimus dėl galimybių paso pratęsimo. – Informacijos daug, ji nenuosekliai pateikiama. Savo nuomonę pasilaikysiu sau šiuo klausimu.

Nors karščiavimo klinikoje pacientų nedaug, visai kitokie lankytojų srautai mobiliajame punkte. Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos duomenimis, praėjusią savaitę mobiliajame punkte atlikti 295 PGR tyrimai. Nors tiriami tik koronaviruso simptomus jaučiantys žmonės, jaučiamas suaktyvėjimas ir tenka vėl ilginti mobiliojo punkto darbo valandas – nuo 1,5 val. iki 3 valandų per dieną.

Nepaisant to, sunkiau sergančių pacientų, kuriems reikalingas stacionarus gydymas, šiuo metu sumažėjo – ligoninėje gydoma 30 žmonių, sergančių COVID-19. Dėl šios priežasties nuspręsta atnaujinti Vaikų ligų skyriaus veiklą.

Naujausi duomenys

Praėjusią parą Lietuvoje fiksuotų susirgimų koronavirusu skaičius perkopė 2 tūkst. ribą – nustatyti 2278 atvejai. Sergamumo rodiklis yra 785 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis yra Ignalinos rajone, o didžiausias – Palangos mieste.

Statistikos departamento duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje mirė 94 gyventojai, iš kurių 18 – nuo koronaviruso. 3 mirusieji nuo pandeminio viruso buvo pilnai vakcinuoti.

Tauragės rajone pirmadienį nustatyta 11 COVID-19 atvejų, o sergamumo rodiklis yra 407 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Oficialiais duomenimis, iš viso Tauragės rajone koronavirusu serga 119 gyventojų.

Taip pat pranešama, kad iš viso Tauragės rajonas dėl koronaviruso neteko 156 gyventojų. Viena mirtis fiksuota sausio 1-ąją.

Šilalėje vakar nustatyti 7 susirgimai, Jurbarke 4, o Pagėgiuose – 5 susirgimai.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą