Ligoninės „kovidiniame“ skyriuje liko tik 5 laisvos lovos

Dalintis:

Praėjusią savaitę Tauragėje fiksuotas susirgimų koronavirusu šuolis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento epidemiologai mano, kad užsikrėtimams įtakos turėjo gegužės pirmąjį savaitgalį švęsta Motinos diena.

Per savaitę COVID-19 nustatytas 56 tauragiškiams. Padaugėjo ir besitiriančių asmenų. Per savaitę mobiliajame punkte PGR, antigenų ir antikūnų tyrimai atlikti 891 kartą. Rajone užsikrėtimų 100 tūkst. gyventojų pasiekė 238,5 atvejo ir rajonas pateko į tamsiai raudonąją viruso zoną koronaviruso žemėlapyje. Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, padidėjus sergamumui, turėtų būti testuojami ir į mokyklas einantys rajono pradinukai. Kokį sprendimą savivaldybė priims, bus informuojama artimiausiu metu.

Nors nuo vakar skiepams bendroje visos šalies internetinėje sistemoje registruotis gali visi 45+ amžiaus kategorijai priklausantys gyventojai, Tauragei vakcinų kiekis nedidinamas. Rajonas pagal skiepijimo tempus yra tarp atsiliekančiųjų. Pilnai paskiepyti 13,8 procento visų rajono gyventojų, o tai yra tik 8-as rezultatas nuo galo tarp visų šalies savivaldybių. Prasčiausiai vakcinavimas vyksta Šalčininkų savivaldybėje. Ten pilnai paskiepyta 12,2 proc. gyventojų. Geriausiai su skiepais tvarkytis pavyksta Neringai. Antrąjį skiepą ten gavo jau 27,6 procento žmonių.

Praėjusią savaitę rajonui skirta 1140 „Pfizer“ vakcinos dozių. Statistikos departamento duomenimis, rajone dar yra likę 580 „Vaxzevria“, 227 „Pfizer“, 101 „Moderna“ ir 210 „Janssen“ vakcinų. Pasak Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Donato Petrošiaus, didysis likutis bus sunaudotas iki trečiadienio. Gyventojai kviečiami registruotis tiek pirmam, tiek pakartotiniam vakcinavimui.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento epidemiologai tokio protrūkio laukė. Specialistai spėja, jog susirgimų padaugėjo po vizitų pas tėvus ir susitikimų su draugais praėjusios Motinos dienos proga. Nors karantinas šalyje neatšauktas ir švęsti keliems namų ūkiams draudžiama, tauragiškiai nurodymų mažai paiso. Praėjusį savaitgalį Tauragėje vyko ir asmeninės šventės: krikštynos, vestuvės. Nesilaikoma ir nurodymų organizuojant laidotuves.

Oficialiai rajone vis dar fiksuojami 2 koronaviruso židiniai – maisto gamybos įmonėje serga 5 žmonės, o Tauragės pašte – 9, tačiau jau šiandien keliems pašto darbuotojams baigiasi saviizoliacijos laikas ir jei liga pasitraukė, jie galės grįžti į darbus.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad padidėjus sergamumui rajone pildosi ir COVID-19 ligoniams skirtos vietos ligoninėje.

– Turime 15 pacientų. Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, Tauragėje šiuo metu gydyti galime 20 žmonių. Vietų ligoninėje mažėja. Pastebėjome, kad į ligoninę patenka vis jaunesni pacientai. Nuo 19 metų, – sakė L.Indriuška.

Šiuo metu skyriuje gydomas ir vienas sunkia viruso forma sergantis Tauragės gyventojas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą