Ligonių kasa – Tauragės ligoninės gydytojų atlyginimai pasiekė neregėtas aukštumas

Dalintis:

Praėjusią savaitę LRT paskelbė, kad, Valstybinės ligonių kasos duomenimis, Tauragės ligoninėje pilnu etatu dirbančio gydytojo vidutinis darbo užmokestis yra beveik 8000 eurų iki mokesčių, kai kitų regionų ligoninių vidutinis darbo užmokestis už etatą siekia apie 4000 eurų. Kaip praneša Valstybinė ligonių kasa, net 87 proc. Tauragės ligoninės gaunamų pajamų tenka atlyginimams. Be to, pranešta, kad dvigubai didesni atlyginimai Tauragės ligoninės gydytojams šioje gydymo įstaigoje lėmė finansinį minusą.

„Situacija Tauragės ligoninėje kelia nerimą. Suprantama, kad gydytojų atlyginimai turi augti, bet tas procentas turi būti pamatuotas ir susietas su Privalomojo sveikatos draudimo fondo augimu, nes tai yra pagrindinis atlyginimų didinimo šaltinis. Atlyginimai negali suvalgyti kone viso ligoninės biudžeto, nes kyla rizika, kad bus taupoma pacientų sąskaita. Gali nukentėti jų poreikiai. Kaip su vos 13 proc. likusio biudžeto ligoninė sugeba aptarnauti infrastruktūrą, įrangos įsigijimą ir išlaikymą, pirkti medikamentų, užtikrinti ligonių maitinimą ir t. t.?“ – Tauragės ligoninės finansinę situaciją Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio metu vertino Valstybinės ligonių kasos vadovas Gintaras Kacevičius.

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas informavo, kad yra nurodyta Tauragės ligoninėje atlikti auditą.

Tauragėje rinktas Seimo narys Romualdas Vaitkus sako, kad ir jį paviešinta informacija apie Tauragės ligoninės medikų atlyginimus nustebino. Tačiau nuo komentaro parlamentaras susilaikė, patikino dar neišsiaiškinęs visų detalių.

– Pasikalbėsiu apie tai su Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininku, – sakė R.Vaitkus.

Tauragės ligoninės interneto puslapyje skelbiami vidutiniai įstaigos darbuotojų atlyginimai skiriasi nuo praėjusią savaitę paviešintų duomenų. Pagal ligoninės skelbiamą informaciją pirmąjį šių metų ketvirtį vidutinis mėnesinis nustatytasis (paskirtasis) ligoninės gydytojų darbo užmokestis buvo 4167 Eur iki mokesčių. Nurodoma, kad ligoninėje pirmąjį metų ketvirtį dirbo 94 gydytojai. Direktoriaus atlyginimas nenurodomas, skelbiamas tik įstaigos administracijos darbuotojų atlyginimų vidurkis – 2799 Eur (tokių darbuotojų ligoninėje yra 28). Slaugytojų vidutinis atlyginimas – 1982 Eur iki mokesčių.

Antrąjį metų ketvirtį vidutinis ligoninės gydytojų atlyginimas nurodomas kiek didesnis – 4285 Eur, administracijos darbuotojų – 2903 Eur, slaugytojų – 2065 Eur.

Ligoninės direktorius Liutauras Indriuška į „Tauragės kurjerio“ klausimus pageidavo atsakyti raštu. „TLK paskelbtuose duomenyse Tauragės ligoninėje (toliau – Ligoninė) gydytojų vidutinis darbo užmokestis skiriasi nuo kitų dėl taikomos apskaičiavimo metodikos. TLK skelbia etatui. Ligoninė skelbia fiziniam asmeniui. Ligoninė patikslina, kad įstaigos apskaitos duomenimis už einamųjų metų 6 mėnesius DU mokos fondas siekia 81 proc., o už 8 mėnesius – 82,4 proc., kuris neviršija nustatyto normatyvo. Įstaigoje nustatytas DU normatyvas iki 83 proc. nuo visų įstaigos pajamų, tuo tarpu TLK pateikė paskaičiavimą nuo pajamų, gaunamų iš PSDF lėšų. Informacija apie DU skelbiama, kaip ir kitose LNSS asmens sveikatos priežiūros įstaigose, pagal TLK direktoriaus nustatytą Duomenų apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokestį teikimo tvarkos aprašą https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/70ad7f405c5811ee81b8b446907f594f bei kt. teisės aktais reglamentuojančiais DU pateikimą. Ligoninės darbuotojų darbo užmokestį nustato Ligoninės direktorius, vadovaudamasis Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvine sutartimi, Ligoninės darbuotojų darbo apmokėjimo tvarka, suderinta su stebėtojų taryba ir kitais teisės aktais. Ligoninės įstatais priskirta direktoriaus kompetencija nustatyti darbuotojų atlyginimus, skirti darbuotojams priedus bei priemokas, neviršijant nustatyto darbo užmokesčio fondo“, – rašo L.Indriuška.

Lygiai tokį patį komentarą (žodis žodin) „Tauragės kurjeriui“ dėl ligoninės gydytojų atlyginimo dydžio atsiuntė ir Tauragės rajono savivaldybės administracija. Kodėl neviešinamas įstaigos vadovo atlyginimas, nei ligoninė, nei savivaldybė neatsakė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

4 komentarai

  1. Tauragės savivaldybėje visiška betvarkė. Neįgaliųjų problemos sprendžiamos sunkiai. Tenka pakovoti. Nenuostabu, kad ir ligoninėje problemų pilna.

  2. Kodėl jūsų straipsnis rašo uz 1 etatą . Tokiu musu įstaigoje manau labai mažai. Čia už visus etatus ir budėjimas ir konsultacijas ir darbą kitose gydymo įstaigose ir žemės ar buto nuomą ir t.t. Skaičiai kaip norėsite taip pasuksite. Šaunuolis direktorius pagaliau atsakė. Klaipėdos TLK visada priburia nesąmonių, o jus žurnalistai pridedate savo šou uz vieną etatą dirbant 300-400 valandų.

  3. Anonimas on

    Taip ir gydo gydytojai akys tik skaiciukai sukasi, ir chalatose prisiutos didelės kišenes. Gydymo kokybė žema bei negali pasakyti kuo gydytis ir kaip. JB

Palikite komentarą