Masinės vakcinos Tauragėje dar teks palaukti

Dalintis:

Daug darbuotojų turinčios įmonės šią savaitę sudaro skiepytis norinčiųjų sąrašus. Kai kurių Tauragės įmonių darbuotojai jau paskiepyti pirmosiomis vakcinos nuo koronaviruso dozėmis, nors ir nepriklauso prioritetinėms skiepijamųjų grupėms.

Valstybė sudarė galimybę pasiskiepyti kontaktą su gyventojais turinčių didžiųjų įmonių darbuotojams. Reikalavimas konkretus – įmonėje turi dirbti bent 500 žmonių. Tokių stambių bendrovių, kurių kolektyvai būtų skiepijami prioritetine tvarka, Tauragėje nėra, bet siekiant likviduoti vakcinos likučius skiepijami visų norą pareiškusių įmonių darbuotojai.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, toks sprendimas priimtas dėl to, kad vyresnio amžiaus, lėtinėmis ligomis sergantys žmonės ir kiti šiuo metu skiepijami asmenys delsia vakcinuotis ir laukia „Moderna“ ar „Pfizer“ vakcinų.

Tauragės šilumos tinklų vadovas Audrius Arcišauskas „Tauragės kurjeriui“ sakė pasiskiepyti norinčiųjų darbuotojų apklausą atlikęs praėjusią savaitę.

– Antradienį ir trečiadienį buvo paskiepyti visi norintieji. Pagal turimus duomenis, kai pradės veikti vakcina, įmonėje imunitetą turėtų turėti bent 70 procentų specialistų. Kai darėme apklausą, norintieji skiepytis ir tam prieštaraujantys pasiskirstė per pusę. Dalis darbuotojų COVID-19 persirgę ir jiems skiepytis dar nerekomenduojama, kiti atsisakė dėl viešojoje erdvėje sklandančių įvairiausių nuomonių, – sakė įmonės vadovas.

A.Arcišauskas atsisakiusiųjų skiepytis neklausinėjo, kodėl jie priėmė tokį sprendimą.

– Buvo pasigirdę kalbų, kad stambiosios įmonės verčia darbuotojus skiepytis. Mes nenorim, kad apie mus taip šnekėtų, todėl gerbiame kiekvieno valią, – patikino šilumos tinklų vadovas.

Paklaustas, ar po pirmojo skiepo darbuotojai skundėsi nepageidaujamomis reakcijomis, A.Arcišauskas sakė, kad apie pašalinius poveikius jo neinformavo nė vienas. Įmonės vadovas „Vaxzevria“ vakcina pasiskiepijo trečiadienį.

Praėjusį savaitgalį Vilniaus ir Kauno gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, galėjo iš anksto užsiregistruoti ir pasiskiepyti pirmąja „Vaxzevria“ doze. Taip savivaldybės panaikino susikaupusį vakcinų perteklių. Tauragės rajonui balandžio 2-ąją buvo skirta 800 „Vaxzevria“ vakcinos dozių, bet kol kas rajone gyvos besiskiepijančiųjų eilės sudaryti neketinama.

– Mes masinės vakcinacijos organizuoti dar negalime. Neturime leidimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Tai, kas vyko Vilniuje, nebuvo masinė vakcinacija. Buvo skiepijami senjorai ir lėtinėmis ligomis sergantys asmenys. Buvo sudaryta gyva eilė. Mums tokių akcijų nereikia, nes „Vaxzevria“ vakcinos kiekį, kurį gauname, suvakcinuosime ir be jokių specialių akcijų, – sakė Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas Donatas Petrošius, tačiau, pasak jo, situacija gali pasikeisti ir po dienos ar dviejų.

Jei Tauragė vienu metu gautų labai daug „Vaxzevria“ vakcinos dozių ir vakcinos užsiliktų, būtų ieškoma išeičių.

– Tačiau net ir tada nebus taip, kad vakcinuosis visi, kas sugalvos, bent jau kol kas, – garantavo D.Petrošius.

Pasak poliklinikos vadovo, Vilniaus ir Kauno savivaldybės turi susikūrusios informacines sistemas, leidžiančias internetu skiepams registruoti asmenis, sergančius lėtinėmis ligomis. Tauragė tokios sistemos neturi.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą