Melagiai trikdo ir policijos, ir epidemiologų darbą

Dalintis:

Lietuvos nacionalinio sveikatos biuro specialistų ir policijos pareigūnų raginimai gyventojams būti socialiai atsakingiems atsisuka prieš pačias tarnybas. Fiksuojami melagingi pranešimai apie neva izoliacijos nesilaikančius tauragiškius.

Šią savaitę ir „Tauragės kurjeris“, ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), ir Tauragės policijos komisariatas gavo elektroninį laišką iš neseniai sukurto elektroninio pašto, kuriame nurodytas konkretus žmogus, jo namų adresas, telefono numeris. Laiško autorius skundžiasi, kad įvardijamas žmogus neva nesilaiko saviizoliacijos, nors ką tik grįžo iš Danijos. Laiške paminėtas ir konkretus lėktuvo reiso numeris.

Tauragės policijos komisariatas pradėjo pranešimo tyrimą. Pirmiausia susisiekė su laiške nurodytu asmeniu. Vyras patikino, kad iš Lietuvos nebuvo iškėlęs kojos. Tą patį jis patvirtino ir „Tauragės kurjeriui“. Paklaustas, kas galėjo pateikti melagingą informaciją, tauragiškis tik gūžčiojo pečiais.

– Kažkam liežuvis panižo. Esu dirbantis, nepraleidau nė vienos darbo dienos. Savaitgalį buvau namuose, tą patvirtinti gali kaimynai, – sakė jaunas vyras.

Šio vyro duomenų nėra ir NVSC grįžusiųjų iš užsienio asmenų bazėje. Šiandien joje registruoti 223 mažos rizikos grupei priklausantys tauragiškiai. Visi, kurie grįžta iš užsienio valstybių, privalo registruotis internete. NVSC Tauragės departamento specialistės Jolantos Norbutienės teigimu, tik grįžtantieji į Lietuvą lėktuvu ar laivu išvengti registracijos negali. Visi kiti turėtų registruotis, bet tai paliekama jų sąžinei.

– Pareigūnai tikrina asmenis pagal jų nurodytus saviizoliacijos adresus. Patikrinimai vyksta atsitiktine tvarka, iš anksto neperspėjus. Rugsėjį patikrintas 41 saviizoliacijoje esantis asmuo, nustatyti 2 pažeidimai, – informavo Policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Lina Banienė.

Už saviizoliacijos nesilaikymą gresia 500 eurų bauda. Jei asmuo nebaustas už tokį pažeidimą, skiriama minimali bauda – 250 eurų.

Vakar NVSC patvirtino apie naują koronaviruso atvejį, nustatytą 60–70 metų amžiaus grupei priklausančiam tauragiškiui.

– Vyras po operacijos buvo išsiųstas sanatorinio gydymo į sanatoriją „Palangos linas“. Tauragiškis viename kambaryje buvo apgyvendintas su kitu pacientu, kurį koronavirusu užkrėtė aplankyti atvažiavusi žmona. Mūsų rajono gyventojas taip pat susirgo, bet jokių ligos klinikinių simptomų nejaučia. Šiuo metu izoliuotis jis grįžo į Tauragę, taip pat izoliacija paskirta jo sutuoktinei, – apie naują atvejį pranešė NVSC specialistė J.Norbutienė.

Prieš keletą savaičių „Palangos line“ koronavirusas buvo nustatytas dviem pacientams iš Radviliškio ligoninės. Epidemiologų teigimu, tąkart židinį suvaldyti pavyko greitai. Tikimasi, kad ir dabar jis nebeplis, o reabilitacijos paslaugos vyks įprasta tvarka.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą