Šiandien minint dieną be dietų, Tauragės rajono visuomenės sveikatos biure dirbanti dietistė Ieva Drochnerytė ragina siekti sveikesnio santykio kiekvienam su savimi pačiu. Nesistengiant įtilpti į tam tikro dydžio rūbus.
Pasaulis kasmet gegužės mėnesį mini Dieną be dietų, kai stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Šią dieną paminėti kvietė ir Tauragės rajono visuomenės sveikatos sveikatos biuro mitybos specialistė Ieva Drochnerytė, skatindama kurti teigiamus santykius su savo kūnu.
„Jeigu nešioji 39 dydžio batus, nesistengi sumažinti savo pėdų ir įsprausti jų į 37 dydžio batus, taip? Tai kodėl tuomet siekiama būti to paties kūno dydžio?“, – rašo savo feisbuko paskyroje specialistė.
– Ši diena yra skirta atkreipti dėmesį į psichologines sveikatos problemas dėl svorio. Siekiu, kad žmonės save gerbtų ir mylėtų, kurtų teigiamus santykius su savimi, savo kūnu ir maistu. Siūlau kreiptis į mane tiems žmonėms, kuriems galbūt trūksta žinių, vargina nereguliarus maitinimosi režimas, emocinis valgymas, dietinis mąstymas arba tiesiog nori pradėti geriau jaustis, – „Tauragės kurjeriui“ sakė I.Drochnerytė.
Mitybos specialistė įsitikinusi, kad dar nemaža visuomenės dalis tebetiki dietų privalumais, mano, kad numetę porą kilogramų taps laimingesni. Visgi Ieva skatina šį požiūrį keisti.
– Kilogramai nenusako mūsų savijautos. Apskritai gera savijauta yra ne tikslas, o procesas, kuris tęsiasi visą gyvenimą. Tai reiškia, kad kasdien turime rinktis sveikatai palankius įpročius, o ne susikurti nerimą ir stresą keliančias taisykles. Iš galvojimo, kad negaliu kasdien valgyti kebabų arba pyragų, pagalvokime kitaip: aš galiu kasdien valgyti kebabus ir pyragus, bet renkuosi to nedaryti. Jaučiate skirtumą? Monologe vyrauja ne taisyklės, o pasirinkimai. O kai galiu rinktis, tai ir kontrolę jaučiu savo rankose, kas suteikia didesnio pasitikėjimo savimi, – patarimu pasidalino pašnekovė.
Ievos Drochnerytės nuomone, žmonėms reikia ugdyti daugiau sveikatai palankių įpročių: sveikiau maitintis, būti pakankamai fiziškai aktyviais, kokybiškai išsimiegoti, galiausiai – rūpintis savo psichologine sveikata. Bene svarbiausia – kritiškai vertinti apie dietas pateikiamą informaciją.