Mobiliame punkte vos spėja suktis: kasdien tirtis atvyksta 100 žmonių

Dalintis:

Nors Tauragės ligoninėje visos įprastos paslaugos teikiamos, ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis neskuba džiūgauti: vien per šiandieną paguldyti 6 koronavirusu sergantys žmonės, kurių amžiaus vidurkis – 40 metų.

Šiandien vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje aptarti naujausi sergamumo koronavirusu duomenys, pristatyti naujausi su pandemijos valdymu susiję teisės aktai. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo Donato Petrošiaus pateiktais duomenimis, praėjusią savaitę karščiavimo klinikoje apsilankė 13 pacientų, o du šeštadienius iš eilės darbuotojai budėjo be reikalo – pacientų nesulaukta. Todėl paprašyta komisijos leidimo dirbti atsižvelgiant į penktadienį išduotus siuntimus į karštąją kliniką. Todėl nuo šiol karščiavimo klinika šeštadienį dirbs tik jei bus į ją siunčiamų pacientų.

Kur kas didesni srautai atvyksta atlikti PGR tyrimus dėl COVID-19 į mobilų tyrimų punktą – kasdien sulaukiama maždaug 100 žmonių. Pranešta, kad praėjusią savaitę per šešias mobilaus punkto darbo dienas tyrimai paimti iš 566 žmonių. Dauguma jų – Tauragės rajono gyventojai.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis sakė, kad jau pastebimas sergamumo augimas ir ligoninės priimamajame. Vien per antradienį į ligoninę paguldyti 6 sergantieji koronavirusu. Nors kovidiniame skyriuje vietų šiems ligoniams dar yra, tokiais tempais, anot mediko, savaitės gale gali tekti sukti galvą dėl antro skyriaus atidarymo.

– Šiuo metu ligoninėje gydomi 18 koronavirusu sergantys pacientai. Vienas yra sunkiai sergantis. Šiandien paguldytų amžiaus vidurkis yra maždaug 40 metų. Kyla sergamumas vėl, gali kilti ir poreikis atidaryti antrą kovidinį skyrių, – prognozavo D.Masiulionis.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė pristatė naujausius vakcinavimo nuo koronaviruso duomenis. Pasak jų, labiausiai vakcinuota Tauragės rajone yra 35–45 metų amžiaus grupė, o mažiausiai – 5–11 metų amžiaus grupė, kurioje paskiepyti vos 47 vaikai.

– Praėjusią savaitę vakcinuoti 878 žmonės. Iš jų 51 – pirmąja doze, 540 – trečiąja doze. Sumažėjo aktyvumas. <…> Numatėme kitą savaitę, sausio 26 dieną vakcinuoti Žygaičiuose ir Gaurėje. Žygaičiuose vakcinavimą vykdysime 10–12 val., o Gaurėje – 13.30–15.30 val. Manome, kad yra žmonių, kuriems sunku atvykti į Tauragę pasiskiepyti, todėl siekiame sudaryti sąlygas, – dėstė R.Stasytienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą