fbpx

Neįtikėtina: donorystės akcijoje krauju pasidalijo per 100 tauragiškių!

Dalintis:

Šią savaitę Nacionalinio kraujo centro organizuota kraujo donorystės akcija buvo kitokia: ji vyko vėlesniu laiku, kad dalyvauti galėtų ir dirbantieji. Rezultatas stulbinantis – atėjo 116 žmonių.

Kartą per mėnesį į Tauragę atvyksta Nacionalinio kraujo centro (NKC) autobusiukas ir neilgai trukus numatytu laiku ir numatytoje vietoje išsirikiuoja geraširdžių kraujo donorų eilė. Jau ne kartą rašėme, jog NKC specialistai labai džiaugiasi tauragiškių dosnumu, nes kaskart skaičiuojama per 60 donorų, kartais ir dar daugiau.

Pirmadienį vykusi kraujo donorystės akcija buvo kiek kitokia. Kaip pasakojo NKC Klaipėdos skyriaus donorų organizatorė Rūta Ramanauskienė, iš pradžių buvo sunku rasti tinkamą vietą. Planuota atvykti į Tauragės bendruomenių namus, tačiau ten vietos gauti nepavyko dėl vykdomos vakcinacijos. Įprasta donorystės akcijų vieta – Tauragės Švč.Trejybės parapijos namai – šįkart irgi negalėjo svečių įsileisti dėl atliekamų remonto darbų. Galiausiai pavyko susitarti su Tauragės kultūros centru.

Kitoks buvo ir numatytas šios donorystės akcijos laikas – apsispręsta išpildyti tauragiškių pageidavimą ir akciją vykdyti nuo 12 iki 18 val., kad ir dirbantys žmonės turėtų galimybę pasidalinti krauju. Po akcijos „Tauragės kurjerio“ redakcija sužinojo stulbinančius skaičius – pasiektas rekordas!

Mortos Mikutytės nuotrauka

– Didžiuojuosi tauragiškiais! Dėkoju visiems, pasidalinusiems informacija apie kraujo donorystės akciją. Atėjo 116 žmonių ir iš jų net 102 galėjo ir padovanojo kraujo. Tai nuostabiausias dalykas, nutikęs šiais metais! – emocijų neslėpė R.Ramanauskienė.

Paklausus, ar tikrai šį donorų skaičių galima laikyti rekordiniu, NKC specialistė patikino, kad bent šiemet tai tikrai rekordas.

– Pasisekė, kad lauke buvo šilta, tad dauguma žmonių laukė eilės lauke. Be to, vieta strategiškai buvo patogi daugeliui gyventojų – centras. Iš 102 davusių, 14 kraujo dovanojo pirmą kartą, – informavo pašnekovė.

Jau numatyta ir kitos kraujo donorystės akcijos data – ji vyks birželio 21 dieną nuo 10.30 iki 15 val. Kur vyks akcija, kol kas nėra nuspręsta. Nors kita akcija bus pačiame darbo dienos įkarštyje, NKC atstovė patikino, kad būtinai vyks ir dar viena donorystės akcija vėlesniu laiku – akivaizdu, kad kai kuriems donorams tai ypač patogu.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Vienas kraujo donoras gali išgelbėti net tris gyvybes, nes atskiri kraujo komponentai gali būti panaudoti gelbstint tris pacientus. Tačiau kritinėse situacijose kai kuriems pacientams gali prireikti net kelių donorų kraujo.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą