fbpx

Nerimą kelia neatsekami koronaviruso atvejai

Dalintis:

Nors sergamumas koronavirusu Tauragės rajone mažėja, epidemiologai praneša nieko gera nežadančius skaičius – beveik pusė susirgusiųjų nežino nuo ko ar kur užsikrėtė.

Vasario mėnesį Tauragėje patvirtinti 148 nauji koronaviruso atvejai. Rajonas iki šiol išlieka raudonojoje C2 zonoje. Daug geresnė situacija yra Šilalės ir Šakių rajonuose, jie priskiriami geltonajai B2 zonai.

– Epidemiologai susisiekė su visais gyventojais, kuriems per vasario mėnesį buvo nustatytas COVID-19 virusas. Visi geranoriškai atsiliepė į telefoninius skambučius, bet net 40,5 procentų užsikrėtimų aplinkybių nustatyti nepavyko. Iš viso neaišku, kur ir nuo ko per mėnesį užsikrėtė 60 tauragiškių. Tyrimo metu asmenys dažniausiai teigia, kad lankėsi prekybos centruose, vaistinėse ar medicinos įstaigose, kuriose nėra fiksuoti protrūkiai, ir, galimai, šiose vietose užsikrėtė koronavirusu, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento atstovė Albina Urbutienė.

Jei sergantieji neįvardija konkretaus asmens, nuo kurio galėjo užsikrėsti, darbovietės, kurioje galbūt yra sergančiųjų ar kito infekcijos šaltinio, toks ligos atvejis priskiriamas prie nežinomo.

Pasak NVSC specialistų, tauragiškiai su epidemiologais bendrauja noriai, jei suserga vyresnio amžiaus rajono gyventojai, informaciją specialistams suteikia ligonius prižiūrintys asmenys ar šeimos nariai.

Lietuvoje pradėjus plisti mutavusiai britiškajai COVID-19 infekcijai, kelių rajono gyventojų tyrimai nusiųsti atmainų nustatymui. Sulaukę rezultatų, NVSC apie juos informuos visuomenę.

Vyriausybei sugriežtinus atvykimo į Lietuvą reikalavimams, tikėtina, kad rajone nebeliks ir įvežtinių ligos atvejų. Per mėnesį Tauragės rajone susirgo du gyventojai prieš tai buvę Norvegijoje ir Egipte.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą