Nesutiksi testuotis – būsi atleistas

Dalintis:

Seimas šią savaitę pritarė Vyriausybės siūlymui dėl privalomų COVID-19 testų darbuotojams. Valstybės finansuojami testai privalės būti atlikti ir kilus įtarimų, kad įmonėse yra sergančiųjų ar užfiksavus koronaviruso protrūkį. Atsisakiusieji atlikti testą nuo darbo būtų nušalinami.

Mano, kad nepadės

Šią savaitę Lietuvoje nustatyti du Pietų Afrikos koronaviruso mutacijos atvejai. Neatmetama, kad šia mutavusia koronaviruso atmaina gali sirgti ir daugiau Lietuvos piliečių. Būtent sparčiai plintanti britiškoji viruso atmaina ir atsirandančios naujos bei vėl augantis sergamumas COVID-19 Lietuvoje valdžios atstovus paskatino imtis privalomo testavimo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė „Tauragės kurjeriui“ trečiadienį sakė dar laukianti Vyriausybės nurodymų dėl privalomojo testavimo priežiūros. Pasak G.Masiulionienės, Vyriausybė turėtų sudaryti išsamesnį sąrašą veiklų, kurių darbuotojai bus testuojami profilaktiškai. Manoma, kad kas savaitę testus atlikti reikės medikams, mokytojams ir kitiems švietimo sistemos darbuotojams, maitinimo paslaugų sektoriuje dirbantiems asmenims.

Tauragėje konditerijos įmonę turinti verslininkė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad darbas jos įmonėje dėl koronaviruso buvo sustojęs. Verslo atstovės teigimu, vienu metu sirgo ar kontaktą su sergančiaisiais koronavirusu turėjo 4 iš 6 įmonės darbuotojų.

– Mes visi už savo pinigus atlikome antikūnų testus ir visi jų turėjome. Manome, kad visi esame sirgę koronavirusu, todėl tas priverstinis testavimas man atrodo nelogiškas. Tie priverstiniai testai nieko nepadės, – sakė verslininkė.

Dalis Tauragės rajono pedagogų jau yra paskiepyti abiem vakcinos nuo koronaviruso dozėmis, kiti dar tik viena, o treti, daugiausiai dirbantys iš namų, nė viena. Skaudvilės gimnazijos direktorius Nerijus Jocys ketvirtadienį su pedagogais aptarė privalomąjį testavimą.

– Po pirmą skiepą gavę tik su pradinukais dirbantys pedagogai. Kiti darbuotojai dar nevakcinuoti. Manau, kad prieštaravimų testuotis nebus, – tikisi N.Jocys.

Gimnazijos direktorius norėtų greičiau sugrąžinti mokinius į klases, todėl pritaria priemonėms, kurios užkirstų kelią virusui plisti.

Tauragiškiai susilaikė

Kovo 23-iąją Seimui balsuojant dėl Užkrečiamųjų ligų prevencijos įstatymo pataisų, Tauragei atstovaujantis Seimo narys Romualdas Vaitkus, kaip ir jo kolegė tauragiškė Aušrinė Norkienė, nuo balsavimo susilaikė. Paklaustas, kodėl, R.Vaitkus sakė manantis, kad toks testavimas kai kuriais atvejais gali būti vertinamas kaip priverstinis ir galimai pažeidžiantis žmogaus asmenines laisves.

– Be kita ko, šiuo atveju gali kilti ir nepagrįstų piktnaudžiavimų darbuotoją atleisti iš darbo jam nesutikus testuotis. Šiuo klausimu, beje, sulaukiau ne vieno šimto laiškų iš savo apygardos su raginimu nepritarti šiam projektui, todėl šiuo atveju atsižvelgiau į žmonių nuomonę ir balsuojant susilaikiau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Seimo narys.

Pasiteiravus, ar parlamentaras skiepysis kaip kiti Seimo nariai „AstraZeneca“ vakcina, kad visuomenei parodytų pavyzdį, R.Vaitkus sakė pirmadienį atlikęs antikūnų tyrimą (COVID-19 jis persirgo) ir gavęs atsakymą, kad jų turi gana daug.

– Todėl skiepytis man visgi dar nepatartina. Manau, kad buvo nepagrįstai sukurta „AstraZeneca“ kompromitavimo akcija, o ši vakcina yra lygiai taip pat veiksminga, kaip ir kitos vakcinos. Esu linkęs tikėti ir pasitikėti ne sąmokslo teorijomis bei nepatikimais gandais, o mokslu. Jei galėčiau, šia vakcina pasiskiepyčiau ir aš, nes tikiu, kad taip galime padrąsinti ir paskatinti visuomenę ja pasitikėti, tačiau dėl turimo antikūnų kiekio savo skiepą padovanosiu kitam, kuriam galbūt šiuo metu jo reikia labiau nei man, – kalbėjo R.Vaitkus.

Skiepys abiturientus

Trečiadienį Vyriausybė papildė prioritetines vakcinavimo grupes ir į jas įtraukė

švietimo darbuotojus, trenerius, abiturientus, lankančius gyvas konsultacijas mokyklose, parduotuvių darbuotojus, turinčius tiesioginį kontaktą su pirkėjais, į užsienio šalis vykstančius diplomatinių atstovybių darbuotojus ir jų šeimų narius, savivaldybių merus, administracijų vadovus. Į prioritetinį sąrašą įtraukti ir jaunesni nei 65-erių metų asmenys, laukiantys donoro, per penkerius metus onkologinėmis ligomis sirgusieji, turintys imunodeficitinių ligų. Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas jau yra davęs sutikimą skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.

Tauragės rajonui valstybė pirmadienį skyrė 570 „Pfizer-BioNTec“ vakcinos dozių, pirmadienį–trečiadienį rajone suskiepytos ir iš anksčiau likusios „AstraZeneca“ vakcinos. Statistiškai per dieną rajone paskiepijama apie 120 gyventojų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą