Nori dirbti, bet atsisako skiepytis

Dalintis:

Iki rugpjūčio 4-osios tam tikrų profesijų atstovai, norintys dirbti, privalo pateikti darbdaviui skiepų nuo COVID-19 sertifikatą arba neigiamą COVID-19 testą. Nors įstatymai turėtų galioti visiems, dauguma nesiskiepijusiųjų rado būdą, kaip juos apeiti. Apgaudinėjančiųjų yra ir Tauragėje.

Tauragės mobiliojo punkto apkrova šią savaitę padidėjusi. Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, mobiliajame punkte atliekama daugiau tyrimų nei pandemijos piko metu.

– Yra kita problema. Labai daug tauragiškių registruojasi, bet beveik 20 procentų neatvyksta. Taip sutrukdo darbą ne tik mums, bet ir kenkia išsitirti norintiems ir laukti kitos dienos turintiems tauragiškiams, – sakė L.Indriuška.

Tik 40 procentų rajono gyventojų yra paskiepyti pagal pilną vakcinacijos formulę ir turi susiformavusį imunitetą. Testuotis nereikia ir ne anksčiau nei prieš 180 dienų persirgusiems bei antikūnų turintiems žmonėms. Kiti, dirbantys maitinimo srityje, krovinių vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, mažmeninės prekybos darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai testus atlikti turi kas 7–10 dienų. Nors oficiali statistika, kurių profesijų atstovai neatvyksta paskirtu laiku, nevedama, kai kurie „Tauragės kurjerio“ kalbinti tauragiškiai, dirbantys parduotuvėse ir viešojo maitinimo įstaigose, prisipažino, jog darbdavius informavo, kad nėra laisvų vietų testavimui ir pažadėję užsiregistruoti eina į darbą nekontroliuojami.

– Aš nesiskiepijau ir niekada nesiskiepysiu. Turiu mažamečių vaikų ir su šeima esame nusistatę prieš skiepus. Pirmadienį tikrai nebuvo vietos testui, tai užsirašiau antradieniui, pasakiau darbdaviui ir to užteko. Testuotis nėjau, pamelavau, kad testas neigiamas, jo parodyti niekas neliepė, – sakė vienas tauragiškis.

Tą patį pakartojo ir vienoje Tauragės kavinėje padavėja dirbanti mergina.

– Pakalbėjome, kad niekas iš kolektyvo nesutinka skiepytis. Vadovė pasakė, kad nepergyventume, nes Tauragėje niekas netikrins, – sakė mergina.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė užtikrino, kad NVSC ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atidžiai tikrins įmones. Nustačius pažeidimų, baudos grės ne tik apgaule dirbantiems, bet ir įmonių vadovams.

– Baudos liko tos pačios: už pirmą pažeidimą fiziniam asmeniui grės 250 eurų bauda, o įmonėms baudos gali siekti ir iki 6 tūkstančių eurų, – sakė G.Masiulionienė.

Pasak G.Masiulionienės, Tauragėje pastarąją savaitę nustatytos 5 COVID-19 mutacijos. Tik vienas susirgusiųjų grįžo iš užsienio. Kiti užsikrėtimai – vietiniai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą