Nors sergamumas nebeauga, mirčių daugiau

Dalintis:

Praėjusią savaitę sergamumas koronavirusu Tauragėje akivaizdžiai mažėjo, bet padaugėjo mirčių. Per savaitę dėl COVID-19 sukeltų komplikacijų mirė 6 tauragiškiai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė pirmadienį pasidžiaugė, kad jau keletą dienų sergamumo situacija rajone stabili. Per septynias dienas Tauragėje koronavirusu susirgo 112 gyventojų ir dabar sergamumas Tauragės rajone yra mažiausias iš visų aplinkinių savivaldybių. Statistikos departamentas skelbia, kad koronavirusu šiuo metu serga 212 tauragiškių. Nuo pandemijos pradžios šia infekcine ir greitai plintančia liga persirgo 4696 gyventojai, kai kurie jau ne vieną kartą.

– Suprantame, kad tai gali būti laikina, todėl smarkiai nedžiūgaujame. Rajone fiksuojame 7 aktyvius ligos protrūkius, 3 jų yra ugdymo įstaigose, 2 protrūkiai viešajame sektoriuje, po 1 medžio apdirbimo įmonėje ir autoservise, – vardijo NVSC Tauragės departamento vadovė ir patikino, kad epidemiologams ypač sunku atsekti ligos kelią, mat susirgusieji tikina net nenutuokiantys, kur užsikrėtė.

Nuo praėjusios savaitės leidus sustiprinančios vakcinos dozę pasirinkti anksčiau nei praėjus pusmečiui po vakcinacijos pabaigos, jaučiamas pagyvėjimas ir Tauragės vakcinavimo centre – trečiąja doze jau pasiskiepijo 5,6 procento gyventojų. Vien ketvirtadienį vakcinuoti 186 gyventojai. Daugiausia pasiskiepijusių sustiprinančiąja doze priklauso 70–79 metų amžiaus grupei. Žvelgiant į Lietuvos statistiką, skiepijimas sustiprinančia doze Tauragėje vyksta bene prasčiausiai, rajonas užima 10-ąją vietą nuo galo. Iš aplinkinių rajonų prasčiau tik Šilalėje.

Pilnai Tauragės rajone pasiskiepijo 52,9 procento čia registruotų žmonių nuo 12 metų. Vangiausiai iki šiol skiepijami paaugliai – 13,9 procento, daugiausia pasiskiepijusiųjų priklauso 35–44 metų amžiaus grupei – 74,8 procento.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad pirmadienio rytą ligoninėje buvo gydoma 40 koronaviruso komplikacijų patiriančių tauragiškių.

– Ligonių skaičius lieka stabilus. Pastebime, kad serga vaikai. Jei reikia stacionaraus gydymo, juos pervežame į Klaipėdą, – informavo ligoninės vadovas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą