Nuo koronaviruso nepavyko pasiskiepyti dukart: nustebino medikų elgesys

Dalintis:

Nors sergamumas koronavirusu sumažėjo, o norinčių vakcinuotis nuo šios ligos – vos vienas kitas, ne visiems pavyksta tai padaryti. Tauragiškė Kornelija piktinosi, kad per dvi dienas jai taip ir nepavyko gauti sustiprinamojo skiepo, o medikės pasiūlė temperatūrą matuotis pas savo šeimos gydytoją.

„Nuėjau revakcinuotis į Tauragės polikliniką. Rašo, darbo laikas 11–12 val. Kabinetas užrakintas 12 val. Skambinau vienu numeriu – nekelia, antru numeriu irgi nekelia. Nueinu į registratūrą, paklausiau gan jaunos moters, ar dirba kas šiandien. Sakė, kad jiems tas skyrius nepriklauso ir nežino, ar beskiepija“, – savo feisbuko paskyroje rašė Kornelija Jurevičiūtė, pridurdama, kad kalbinta registratorė atvirai sakiusi, jog yra neskiepyta ir tai esą nebūtina.

„Taip, mūsų visų mintys ir širdys šiuo metu su Ukraina, bet korona vis dar yra, šiuo metu Lietuvoje serga beveik 74 tūkst. Ir antivakseriai neturėtų skleisti savo minčių mūsų poliklinikoje“, – atvirai rėžė tauragiškė.

Atkakli mergina pasiskiepyti bandė kitą dieną – antradienį. Kaip ji pati sako, paskaičiusi rytines naujienas pasijuto prastai, tačiau namie turimas termometras neveikė, todėl nuvykusi į Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC) prieš skiepijantis paprašė pamatuoti temperatūrą. Tačiau slaugės tik pasiteiravo, kodėl pacientė negalėjusi to padaryti namie.

„Abi moterys kokias 5 min. stovėjo prie manęs ir bandė išsiaiškinti, kaip veikia termometras. Mat nei viena tokiu dar nesinaudojo. Man trūko kantrybė, šalia vaistinė, nuėjau ir nusipirkau termometrą“, – savo feisbuke dėstė K.Jurevičiūtė, pridurdama sulaukusi pasiūlymo eiti pas savo šeimos gydytoją tiek dėl temperatūros, tiek dėl skiepo.

– Slaugė atsisakė man padėti, kai to prašiau, kai man buvo bloga. Bendravo žeminančiai. Taip neturėtų būti medicinos įstaigoje, – atvirai dėstė K.Jurevičiūtė.

Mergina taip ir liko nepasiskiepijusi – „Tauragės kurjeriui“ ji pasakojo, kad nusprendė registruotis vakcinavimui privačioje gydymo įstaigoje.

Susisiekus su Tauragės PSPC vadovu Donatu Petrošiumi paaiškėjo, kad apie kilusį incidentą jis jau žino. Mediko teigimu, pacientė buvo įsijautrinusi ir todėl slaugytojos nieko negalėjo padaryti.

– Atėjo įsijautrinusi pacientė, personalas pasimetė, slaugytoja ir vyresniąją pasikvietė. Kiek žinau, pacientė nebelaukė ir išėjo. Bet jei blogai jautiesi, reikia skiepą atidėti. Net jei turi tik įtarimą. Ta slaugytoja gal 10 tūkstančių kartų skiepijo, tikrai profesionaliai tai daro. Galėjo viskas gražiai išsispręsti, – sakė D.Petrošius.

Tauragės PSPC vadovas patikslino, kad skiepijimo kabinetas pacientei atvykus buvo užrakintas, nes sumažėjus pacientų srautui, slaugytojos eina dirbti kitų darbų. Tačiau nurodytais telefono numeriais skambinant esą galima specialistes išsikviesti.

– Į skiepų kabinetą beateina po 6 žmones, o iki šiol dirbom nuo 8.30 val. iki 14 val. Jau dabar sutrumpinome darbo valandas ir vakcinuojame nuo 11 iki 13 val. Aš pats asmeniškai skiepui registruočiausi. Tada galime koreguoti vakcinavimo laiką ir vakciną naudoti racionaliai, – sakė D.Petrošius, primindamas, kad pradaryto vakcinos buteliuko galiojimo laikas yra trumpas ir sunaudoti jį būtina per kelias valandas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą