Nuo rytojaus mažėja pandemijos ribojimų

Dalintis:

Nuo penktadienio, kovo 18 d., žmonių srautų valdymas renginiuose išlieka rekomendacinio pobūdžio, o kino teatruose galės lankytis daugiau gerbėjų – atsisakoma reikalavimo išlaikyti laisvos kėdės atstumą tarp ne kartu atėjusių žiūrovų, jei valgoma ar geriama.

Iki šiol renginių organizatoriai privalėjo užtikrinti srautų valdymą, o kai žiūrovų ir dalyvių skaičius viršijo pusę tūkstančio asmenų – juos skirstyti į atskirus sektorius po 500 žiūrovų ar dalyvių. Nuo rytojaus atsisakoma pandemijos metu srautų valdymui naudotų tvorelių ir rodyklių, o personalui nebereikės kontroliuoti žmonių srautų, nors srautų valdymas vis dar išlieka rekomendacinio pobūdžio.

Pažymėtina, kad viešojo maitinimo vietoms taip pat nebelieka reikalavimų aptarnauti tik tam tikro srauto žmones.

Uždarose patalpose esančiuose kino teatruose ir kino klubuose nuo penktadienio ne kartu atėjusiems žmonėms, jei salėje vartojamas maistas ir gėrimai, nebereikės išlaikyti atstumo per vieną laisvą kėdę.

Svarbu pažymėti, kad visuose renginiuose privaloma dėvėti nosį ir burną glaudžiai dengiančius respiratorius arba medicinines veido kaukes, išskyrus laiką, kai kino teatre valgoma ar geriama.

Išimtis nedėvėti kaukės taip pat galioja negalią turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti jų sveikatai. Kaukių taip pat gali nedėvėti atlikėjai, pranešėjai, renginių vedėjai renginių metu, kai užtikrinamas saugus atstumas nuo žiūrovų, taip pat sportininkai varžybų metu ar sportuojantys dalyviai renginio metu, žmonės fotosesijų, vykdomų atskiroje patalpoje ar nuo kitų asmenų atitvertoje atskiroje erdvėje, metu.

Šalies epidemiologai ragina nepamiršti ir kitų svarbių rekomendacijų: kur įmanoma – laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, atsakingai įvertinti savo sveikatos būklę, renkantis viešas pramogas.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą