Nuo rytojaus testavimas galimybių pasui – tik už savo lėšas

Dalintis:

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1701 susirgimas koronavirusu. Tauragės rajone – dvi mirtys. Taip pat primenami nuo rytojaus įsigaliosiantys pokyčiai dėl reguliaraus profilaktinio testavimo galimybių pasui gauti.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo gruodžio 1 dienos keičiasi privalomo darbuotojų testavimo ir galimybių paso išdavimo tvarka. Mobiliuose punktuose greitieji antigeno testai nebebus atliekami, kas yra užsiregistravę gruodžio mėnesiui – registracijos atšaukiamos. Galimybių pasą gauti bus galima gauti tik turint neigiamą PGR testo atsakymą.

Mobiliuosiuose punktuose nuspręsta nebetirti žmonių, planuojančių vykti į užsienį. Jie testuotis turės privačiose įstaigose už savo lėšas.

Privalomas testavimas taip pat nebebus finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis – ši privilegija liks tik nėščiosioms ir medicininių kontraindikacijų skiepui turintiems žmonėms. Žiniasklaida praneša apie mobiliųjų punktų apgultį, nes dalis šalies gyventojų suskubo testuotis prieš pat tvarkos pakeitimų įsigaliojimą. Tačiau Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis teigia, kad Tauragėje spūsties nebuvo.

– Buvo užpildyti visi testavimui skirti laikai, anšlago tikrai nesulaukėme. Ligoninėje situacija kol kas laikosi tokia pat – šiuo metu gydomi 27 koronavirusu sergantys žmonės. Vakar du numirė, – pasakojo D.Masiulionis.

Mediko teigimu, abu mirusieji buvo garbaus amžiaus ir nevakcinuoti nuo koronaviruso.

Naujausi duomenys

Šalyje nustačius 1701 susirgimą koronavirusu, mažiausias sergamumo rodiklis ir toliau stebimas Neringos savivaldybėje, o didžiausias – Birštone ir Jonavoje. Pranešama, kad Tauragės rajone vakar nustatyti 9 susirgimai koronavirusu, o iš viso šiuo metu serga 175 Tauragės rajono gyventojai.

Šilalės rajone diagnozuoti 8 susirgimai, Jurbarko rajone – 3, o Pagėgių savivaldybėje – net 12 naujų susirgimų koronavirusu.

Pranešama, kad vakar iš viso Lietuvoje mirė 87 gyventojai. Iš jų 15 – nuo koronaviruso. Trys mirusieji buvo vakcinuoti, priklausė 80–89 metų amžiaus grupei.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.