Onkologine liga sergančiojo artimieji: pagalbos sulaukėme tik Šiauliuose

Dalintis:

Trepų kaime gyvenančio onkologine liga sergančio Vinco S. dukra Eglė Budelskienė teigia esanti pasibaisėjusi Tauragės ligoninės medikų darbu, ištikus bėdai, pasigedusi paprasčiausio žmogiškumo. Oficialų skundą gavusi ligoninės vadovybė teigia nagrinėjanti atvejį.

Su „Tauragės kurjerio“ redakcija susisiekusi Eglė Budelskienė pasakojimą apie savo tėtį pradėjo nuo to, kad jis prieš dvejus metus susirgo onkologine liga. Galiausiai situacija tapo tokia rimta, kad vyrui prireikė maitinimo per specialius vamzdelius.

– Kaune įdėjo šlangutę maitinimui per nosį, bet tauragiškiai medikai pasiūlė kitokį variantą – maitinimą per pilve įtaisytą specialią šlangutę. Mums tai pasirodė kur kas patogiau. Ji jau buvo sykį iškritusi, maždaug prieš pusę metų. Dabar vėl taip pat nutiko ir kreipėmės į Tauragės ligoninę pagalbos, – pasakojo E.Budelskienė.

Kaip prisiminė pašnekovė, šlangutė iškrito spalio 8-osios rytą. Kadangi kitokiu būdu tėčio pamaitinti neįmanoma, teko skubiai vykti į ligoninę, tačiau, pasak Eglės, specialistai neturėjo tinkamų priemonių ir įstatė žarną, kuri moteriai pasirodė panaši į skirtą dujoms tekėti.

– Parsivežėme tėtį namo, o gyvename apie 30 km nuo Tauragės. Paaiškėjo, kad netinkama ta žarna – vis tiek maistas tekėjo pro šalį. Vienas ligoninės chirurgas telefonu mums patarė nusipirkti kitą šlangą, kuri kainuoja apie 200 eurų – iš kur paimti tokius pinigus? Be to, priimamajame, kai nuvykome į Tauragės ligoninę, gydytojo teko laukti 1,5 valandos. Dar suprasčiau, jei būtų kokia operacija, tačiau Priėmimo skyriuje sakė, kad daktaras kažkur paėjęs, – stebėjosi Eglė.

Pašnekovės teigimu, antrą kartą grįžus į Tauragės ligoninę, gydytojas uždėjo žiedą, kuris turėjo prilaikyti maitinimo žarnelę, kad maistas netekėtų pro šalį. Tačiau ir tai nepadėjo. O paprašius siuntimo į kitą ligoninę jo taip ir nepavykę gauti.

– Dvi paras mano 69-erių sergantis tėtis buvo be maisto. Be onkologinės, jis serga ir širdies liga, tai gal gydytojai tokius jau nurašo? Mes puikiai prisimename, kai pernai tėčiui nuo druskų trūkumo buvo pasidarę ligoninėje blogai. Tąkart jį uždarė dušinėje – suleido raminamųjų ir paliko. Tik ryte į savo pamainą atėjusi gydytoja ėmėsi darbo ir atliko reikalingus tyrimus, pastatė tėtį ant kojų, – kalbėjo Vinco dukra.

Moteris patikslino, kad tik penktadienio vakarą Šiaulių ligoninėje sunkiai sergančiam jos tėčiui buvo suteikta reikalinga pagalba, o šeštadienį (spalio 10-ąją) jis išleistas namo. Vėliau, pasak Eglės, paaiškėjo, kad tinkama šlangutė Tauragės ligoninėje atsirado tik trečiadienį (spalio 14-ąją).

– Jei taip visąlaik, tai bijosim į ligoninę išvis važiuoti, – rėžė E.Budelskienė.

Tauragės ligoninės darbuotojų darbu pasipiktinusi moteris šios įstaigos direktoriui Liutaurui Indriuškai pateikė skundą. L.Indriuška detaliau ligoninės pozicijos atskleisti nesutiko.

„2020 m. spalio 12 d. VšĮ Tauragės ligoninė gavo E.Budelskienės skundą. Atsižvelgiant į gautą skundą ir vadovaujantis ligoninėje nustatyta tvarka, sudaryta komisija šiam atvejui įvertinti. Su Egle Budelskiene susisiekėme telefonu, atsiprašėme už patirtus nepatogumus.

Informuojame, kad kol skundas neišnagrinėtas, išsamesnės informacijos pateikti negalime“, – tokį atsakymą „Tauragės kurjeriui“ atsiuntė ligoninės vadovas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą