Padėtis ligoninėje tampa grėsminga – vietų kovidiniams pacientams gali pritrūkti

Dalintis:

Šiandien nuotoliniu būdu posėdžiavęs Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras informuotas apie sparčiai prastėjančią situaciją Tauragės ligoninėje. Praėjusią parą paguldyta 12 naujų koronavirusu užsikrėtusių pacientų. Prognozuojama, kad sparčiai daugėjant sergančiųjų teks stabdyti kitų skyrių veiklą.

Tauragės rajone COVID-19 serga 195 asmenys. Palyginti su pirmąja rugsėjo savaite sergamumas išaugo dvigubai. Serga 30 moksleivių, 7 darželinukai ir 6 ugdymo įstaigų darbuotojai. Izoliuotos 7 klasės ir 1 darželio grupė. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras rajone fiksuoja 12 protrūkių, iš jų 8 – ugdymo įstaigose.

Praėjusią savaitę karščiavimo klinikoje apsilankė 43 pacientai, o vien šiandien – 10.

– Jeigu pacientai į ligoninę bus guldomi tokiais tempais, kaip vakar, greitai nebeturėsime vietų. Į Tauragę atvežami pacientai ir iš Šilutės, Šilalės, Plungės, net Marijampolės, – posėdžio dalyvius informavo ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą Tauragėje suformuotas 50 vietų skyrius koronavirusu sergantiems pacientams gydyti. Taip pat skirtos 6 reanimacijos lovos. Šiandien Tauragės ligoninėje užimtos 4 reanimacijos COVID-19, vienam pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Sveikatos apsaugos ministras taip pat pasirašė įsakymą, kuriuo įpareigojo savivaldybių administracijas suformuoti mobiliąsias komandas savivaldybės teritorijoje, COVID-19 liga sergantiems asmenims teiksiančias pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose ir organizuoti šių mobiliųjų komandų veiklą. Mobiliųjų komandų medikai ligonius apžiūrėtų namuose ir tik esant būtinybei siųstų juos į ligoninę. Išsamiau apie situaciją Tauragės gydymo įstaigose – penktadienio „Tauragės kurjeryje“.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą