Pagalbos šauksmas iš Adakavo: kritiškai trūksta darbuotojų

Dalintis:

Trečiadienio vakarą Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė paskelbė pagalbos prašymą. Virusas išguldė ne tik namų gyventojus, bet ir darbuotojus. Kritiškai trūkstant darbo rankų, prisidėti kviečiami visi galiojančias medicinos licencijas turintys asmenys.

Situacija kritinė

Šią savaitę pradėjus testuoti Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojus atsivėrė koronaviruso smegduobė. Savaitės pradžioje buvo nustatyta 10 užsikrėtimo atvejų, trečiadienį, testavus 40 šių namų gyventojų, gauta 17 teigiamų testo atsakymų. Iki ketvirtadienio vidurdienio šiuose socialinių paslaugų namuose COVID-19 sirgo 27 gyventojai ir 7 darbuotojai. Dar 47 darbuotojai turi nedarbingumo pažymėjimus, 26 yra izoliacijoje.

– Niekada nepagalvojau, kad padėtis taps tokia nevaldoma ir kritiška. Pati jaučiu akivaizdžius koronaviruso simptomus, laukiu eilės testavimui, bet privalau dirbti bent iš namų. Turiu bendrauti su darbuotojais, turime priimti neatidėliotinus sprendimus. Mes dirbame su ypač pažeidžiamais psichinę negalią turinčiais žmonėmis. Turime paskirstyti ir perskirstyti gyventojų srautus, juos izoliuoti. Tai nėra paprasta. Trūksta ir rankų, ir laiko, ir pagalbos, – net graudindamasi kalbėjo Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė Kristina Anulienė.

Moteris pagalbos bandė prisišaukti per socialinius tinklus, vakar sakė, panašu, kad bent laikinai darbuotojų stoką pavyks padengti.

– Atsiliepė penkios slaugytojos. Slaugytojų mums trūksta kritiškai. Iš šešių slaugytojų dirbti liko tik dvi. Reikia budėti paromis. Reikia rūpintis ir sergančiaisiais COVID-19, ir sveikais namų gyventojais. Priimsime į darbą visas penkias atsiliepusias slaugytojas. Dar keletas žmonių pažadėjo pagelbėti savanoriškai šį savaitgalį, – „Tauragės kurjeriui“ sakė K.Anulienė.

Prieš 5-erius metus, rudenį, švęsdami įstaigos 70-ąjį gimtadienį, labai bendrauti mėgstantys Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai net pagalvoti negalėjo, kad per 75-ąją sukaktį negalės ne tik bendrauti, bet ir išeiti į lauką. TK archyvo nuotrauka

Atlygis už slaugytojos darbą siekia iki 1000 eurų per mėnesį. Visus, turinčius galiojančią slaugytojo licenciją, direktorė prašo susisiekti su ja.

Į pagalbą atėjo ministerija

Dar prieš savaitę kalbėdama apie sergančius darbuotojus, moteris džiaugėsi, kad bent šios įstaigos gyventojai sveiki. Šiandien pašnekovė džiaugiasi tik tuo, kad dauguma serga lengva koronaviruso forma.

– Ketvirtadienį testavome 40 gyventojų, penktadienį bus atlikta dar 60 testų. Neabejoju, kad sergančiųjų skaičiai augs, – liūdnas išvadas daro direktorė.

Paklausta, ar turi pakankamai apsaugos priemonių darbuotojams ir namų gyventojams, direktorė tikino sulaukusi skubios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagalbos.

– Ministerija skyrė papildomus 80 tūkstančių eurų dezinfekcijos ir apsaugos priemonėms. Vos sužinoję teigiamus koronaviruso testo atsakymus, dezinfekavome ir dezinfekuojame visas patalpas. Turime respiratorių, jais naudojamės. Kiek sunkiau su ligoniais. Žmonės buvo įpratę išeiti į lauką ir už teritorijos ribų. Dabar jie izoliuoti, uždaryti. Yra rūkančiųjų, jie veržiasi į lauką, nori bendrauti tarpusavyje. Pas mus gyvena daug žmonių, šiuo metu 191. Bandome valdyti židinį, bet be pagalbos neapsieisime, – konstatavo direktorė.

Židinių daugėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento specialistė Albina Urbutienė informavo, kad lapkričio 11 dienos, 20 valandos, duomenimis Tauragėje per parą buvo registruoti 34 nauji koronaviruso atvejai.

– Duomenys nuolat keičiasi, jie pildomi kas valandą. Serga trijų mokymo įstaigų darbuotojai ir vienas mokinys. Žalgirių gimnazijoje koronavirusas nustatytas 2 darbuotojams ir vienam mokiniui, po tris darbuotojų užsikrėtimus fiksuota Skaudvilės gimnazijoje ir „Šaltinio“ progimnazijoje. Židinys yra ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione. Tauragės ligoninėje, mūsų turimais duomenimis, serga 12 darbuotojų. Židinys Adakavo socialinių paslaugų namuose Adakave ir Tauragėje. Susiformavo dar vienas židinys Skaudvilės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Serga 9 asmenys. Susirgo ir 9 medicinos įstaigos „InMedica“ darbuotojai, taip pat daugėja susirgimų UAB „Modest“. Jau serga 4 asmenys, – informavo NVSC specialistė.

Susirgus medikams, stoja planinių paslaugų teikimas. Gyventojų prašoma registruotis pas kitus dirbančius gydytojus ir laukti naujai paskirtos eilės vizitui.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą