Pandemija siautėja: ligoninėje atidarytas trečias kovidinis skyrius

Dalintis:

Tauragės ligoninėje gydomų koronavirusu sergančių pacientų skaičius išaugo iki 71. Reanimacijoje gydomi 3 tauragiškiai, ligoninėje jau veikia trys COVID-19 skyriai.

Praėjusią savaitę koronavirusu susirgo 250 Tauragės rajono gyventojų. Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai Dano Masiulionio, serga ir vaikai, ir suaugusieji.

– Atidarėme jau trečią kovidinį skyrių. Kartojasi pernykštė situacija, kai ligoninėje daugėja sergančiųjų, pacientai gydomi ilgiau, negalime jų išleisti gydytis į namus. Kol kas neserga personalas, bet gydytojai ir kiti darbuotojai pervargę, išsekę emociškai, – pabrėžė gydytojas.

Pasak jo, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje šiuo metu gydomi 3 pacientai, jų  būklė sunki.

Per savaitę rajone registruotos dviejų sirgusiųjų koronavirusu gyventojų mirtys. Statistikos departamento duomenimis, vienas žmogus mirė penktadienį ir vienas trečiadienį. Informuojama, kad pirmadienio rytą Tauragės rajone liepsnojo 18 ligos židinių. Pusė jų – ugdymo įstaigose. Infekcinė liga plinta gamybos įmonėse, serga asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistai.

Skaudvilės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Lina Bartkienė informavo, kad vakar gimnazijoje koronavirusu sirgo 5 mokiniai, dar 2 moksleiviai yra izoliacijoje, nes turėjo artimą kontaktą.

– Darbuotojai sveiki, mokykloje pamokos vyksta įprastai. Klasėse, kuriose atsiranda ligos atvejų, tėvai geranoriškiau sutinka testuoti vaikus. Bet situacija keičiasi labai greitai. Vaikus testuojame du kartus per savaitę. Būna, kad vieną testavimo dieną nenustatome susirgimų, o kitą jau nustatome kelis, – sakė direktoriaus pavaduotoja ir užtikrino, kad gimnazijoje laikomasi visų saugumo rekomendacijų ir nei vaikai, nei pedagogai nenori dirbti nuotoliniu būdu. – Jau lapkričio mėnesį mums priklausys skiepytis sustiprinančiąja doze. Manau, kad dauguma kolektyvo skiepysis. Aš galiu atsakyti už save, tai aš tikrai pasiskiepysiu.

Į Skaudvilės gimnaziją du vaikus leidžianti Laima G. „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad sutikimą testuoti vaikus davė tik praėjusią savaitę. Moteris buvo įsitikinusi, kad nei ji, nei jos šeimos nariai šia infekcine liga neužsikrės.

– Tiesą pasakius, netikėjau, kad galima taip rimtai sirgti, kol susirgo draugės šeima. Virusas nustatytas ir deguonies prireikė net keturių metų berniukui. Pagalvojom, kad artėjant žiemai nieko neatsitiks, jei ir mano vaikus testuos. Šiemet atsisakėme visų būrelių ir po pamokų vaikus pasiimame iš mokyklos, neleidžiame nei po parduotuves vaikščioti, nei su draugais. Būtų gerai, kad neprasidėtų nuotolinis mokymas, – viliasi skaudviliškė.

Sustiprinamąja doze Tauragėje jau pasiskiepijo 621 gyventojas, bet tai sudaro vos 1,7 procento visos rajono populiacijos. Prieš savaitę skiepijimas sustiprinančiąja doze leistas visiems, kurie antrąja doze buvo skiepyti balandį ar anksčiau. Vakcinuotieji vienvalente „Janssen“ vakcina galės rinktis: skiepytis „Pfizer“ arba „Janssen“. Paskiepyti kitų gamintojų vakcinomis pirmą kartą sustiprinančiąja doze bus skiepijami tik „Pfizer“ vakcina.

Pasak Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus Donato Petrošiaus, padaugėjo ir į šeimos gydytojus besikreipiančių pacientų srautas, intensyviai dirba karščiavimo klinikos medikai.

– Vien šeštadienį karščiavimo klinikoje apsilankė 11 žmonių. Du ligoniai buvo atsiųsti iš ligoninės Priėmimo skyriaus ir tikrai žinau, kad vienam prireikė pagalbos stacionare. Pirmadienį karščiavimo klinikoje buvo likę keli laisvi talonai, – sakė D.Petrošius.

Poliklinikos direktorius informavo, kad padidėjus pacientų srautams daugiau pinigų įstaiga išleidžia ir dezinfekcinėms priemonėms. Bendros poliklinikos patalpos specialiomis priemonėmis valomos du kartus per dieną, o gydytojų kabinetai dezinfekuojami po kiekvieno ligonio.

– Poliklinikos medikai ir darbuotojai kol kas koronavirusu neserga, pacientai poliklinikoje laikosi visų saugumo reikalavimų, – informavo D.Petrošius.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą