Pandemijos akivaizdoje ligoninė pradeda milijoninę rekonstrukciją

Dalintis:

Tauragės ligoninėje startavę milijoninės vertės statybų darbai šią gydymo įstaigą ir jos aplinką netrukus pakeis neatpažįstamai – išdygs naujas priestatas, žalioji zona priešais ligoninę virs automobilių stovėjimo aikštele. Be statybos darbų, ligoninė vykdo ir daugybę kitų viešųjų pirkimų – perka 45 komplektus modernios gydymo aparatūros, įskaitant ir plaučių ventiliavimo aparatą. Tai bus devintas toks prietaisas Tauragės ligoninėje. Kodėl jo prireikė dabar, ar šis pirkinys susijęs prognozuojama antrąja pandemijos banga?

Ligoninės prieigose jau kelios savaitės pluša Tauragės bendrovės RRST technika – už 630 tūkst. Eur statomas ligoninės priestatas, iki 10 lovų išplėsiantis įstaigos Priėmimo skyrių. Gydymo įstaigos direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad šiam projektui iš Vyriausybės investicijų programos skirtos lėšos Tauragei atitenka be savivaldybės prisidėjimo. 100 proc. finansuojamas ir kitas projektas – 1,6 mln. Eur vertės Geriatrijos skyriaus statybos, tik šiuo atveju finansavimo šaltinis kitas – Europos Sąjungos fondai. Geriatrijos skyriaus statybų konkursą laimėjo taip pat tauragiškiai – vietos statybų bendrovė „Apastata“. Šiuo metu baigiamas rengti statybos projektas.

Ligoninės direktorius L.Indriuška įsitikinęs, kad abu šie projektai ne tik pagerins pacientų gydymo ir medikų darbo sąlygas, bet ir garantuos ligoninei išlikimą. Šalies gydymo įstaigų mažinimo grėsmės akivaizdoje tai labai aktualu.

– Šiuo metu Priėmimo skyriuje tėra trys lovos. Kas nutinka? Jei pacientų daugiau, turime vestis juos į skyrius. O dabartinės pandemijos akivaizdoje negalime įsileisti į ligoninę neištirtų pacientų, kad neužkrėstų kitų ligonių, kad neužsikrėstų medikai, kad neužsidarytume, – sako L.Indriuška.

Tauragiškiai puikiai prisimena pandemijos pradžioje garsiai nuskambėjusią „Lions“ klubo paramos akcijos, kurios metu ligoninei siekta padovanoti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą, istoriją. Suabejojus, kad ši aparatūra gali būti perkama ne visai skaidriai, ligoninė dovanos atsisakė, o akcija žlugo, nemažai aukotojų pareikalavo grąžinti suaukotas lėšas. Tauragės ligoninės vadovo L.Indriuškos teiraujamės – kodėl įstaiga prieš keletą mėnesių dovanos atsisakė, o dabar perka?

Ligoninės vadovas sako, kad naujasis pirkinys su koronaviruso pandemija nesusijęs – šiuo metu įstaiga perka 45 komplektus įvairios medicinos įrangos. Dalis jos susijusi su Geriatrijos skyriaus įrengimu, dalis įsigyjama siekiant svarbius tyrimus atlikti vietoje, kad pacientams nereikėtų vykti į didžiąsias ligonines – pavyzdžiui, šiemet įsigytas mamografas. Paraiška įsigyti plaučių ventiliacijos aparatą pateikta dar nė nenutuokiant apie koronavirusą – 2019 metų lapkritį. Preliminari plaučių ventiliacijos aparato įsigijimo suma – iki 21 tūkst. Eur.

– Ši aparatūra reikalinga geriatrijos paslaugai teikti. Naujajame skyriuje bus gydomi pagyvenę žmonės – nuo 65-erių metų. Pagyvenęs organizmas lėčiau sveiksta, Vidaus ligų skyriuje gulima nuo 5 iki 10 dienų, tačiau per tiek laiko žmogus ne visada pasveiksta. Vyresnio amžiaus žmonės, ne visiškai pasveikę kituose skyriuose, bet neturintys indikacijų būti slaugomi Slaugos skyriuje, nes dar apsitarnauja, galės būti gydomi Geriatrijos skyriuje iki 20 dienų, – vardija L.Indriuška.

Žinoma, tam reikės daugiau medikų, aptarnaujančio personalo. Planuojama, kad Geriatrijos skyrius pradės veikti po dvejų metų. Iki to laiko ligoninės administracija tikisi suburti skyriaus komandą.

– Jeigu jau valstybė investuoja į Tauragės ligoninę, galime būti ramūs – uždarymas jai tikrai negresia. Mūsų koziris yra tai, kad Tauragės ligoninė yra apskrities centre, ji nemažu atstumu, daugiau nei 100 km, nutolusi nuo didžiųjų klinikų, – sako L.Indriuška.

Paklaustas, kaip ligoninė pergyveno koronaviruso pandemiją, ar pasiruošusi prognozuojamai antrajai bangai, įstaigos direktorius patikino – bent jau šiandien problemų dėl apsaugos ir kitų medicinos priemonių įstaigai nekyla. Vienintelė problema – nuo pandemijos pradžios pakilusios įvairių apsaugos priemonių kainos. Apsaugos priemonių ligoninė šiuo metu turi sukaupusi maždaug dviem mėnesiams.

– Jei įprastomis sąlygomis respiratorius kainavo apie 2 Eur, kilus pandemijai, kaina šoktelėjo iki 14 Eur, tai dabar šiek tiek šios priemonės atpigo, bet pirminio lygio nepasiekė – kainuoja apie 7 Eur, – sako direktorius.

Pandemijos metu į Tauragės ligoninę buvo patekę 2 sunkios būklės pacientai, kuriems vėliau buvo diagnozuotas koronavirusas. Suteikus pirminę pagalbą Tauragėje, jie pergabenti į respublikines ligonines. Plaučių ventiliavimo aparato dėl koronaviruso Tauragės ligoninei panaudoti neteko.

Pandemija pakeitė ir pacientų guldymo į ligoninę bei jų lankymo tvarką. Per patį koronaviruso piką ligonį guldant į skyrių koronaviruso testas jam buvo atliekamas privalomai, šiuo metu dėl to sprendžia gydantis gydytojas. Ligonių lankymo leidimus taip pat išduoda gydantis gydytojas.

Tauragės medikai apie koronaviruso pandemiją viešai prognozuoti nelinkę. Paklaustas, kaip jam atrodo ši situacija, ar virusas dar ilgai ribos kasdienį gyvenimą, L.Indriuška sako – koronavirusas greičiausiai niekur nedings, kaip nedingo gripas, ŽIV ir kiti virusai. Žmonės turės išmokti ne tik jį suvaldyti, bet ir kai kuriais atvejais su juo susigyventi.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą