Pasigedo žmogiškumo – mirštančios moters artimiesiems neleista su ja atsisveikinti

Dalintis:

Dukrą Kristiną palaidojusi iš Šilalės rajono kilusi Rubių šeima į žurnalistus kreipėsi nesulaikydami ašarų. Į Tauragės ligoninę paguldyta moteris, ne vienerius metus sirgusi onkologine liga, amžinybėn išėjo be artimųjų. Nė vienas iš šeimos narių nebuvo įleistas į Reanimacijos skyrių su mirštančiąja atsisveikinti. Šeimai kyla tik vienas klausimas – kodėl tądien budėjusiam medikui pritrūko žmogiškumo?

Mirė tą pačią naktį

Šilalės rajone gyvenanti Rubių šeima paskutinėmis kovo mėnesio dienomis išgyveno skausmingą netektį. Šešerius metus su vėžiu kovojusiai Kristinai Rubytei prireikė skubios medikų pagalbos, todėl kovo 28-ąją buvo iškviesta greitoji. Moteris nuvežta į Tauragės ligoninę. Deja, medikai niekuo jai padėti nebegalėjo, moteris tą pačią naktį ligoninėje mirė.

– Mes supratome, kad situacija sunki. Ji jau šešerius metus sirgo onkologine liga. Kovo 28 dieną pasidarė blogai ir ją išvežė į ligoninę Tauragėje. Jau tą pačią naktį mano sesuo mirė, – sunkiai žodžius rinko mirusios Kristinos brolis Tadas Rubys.

Pašnekovai, Kristinos brolis Tadas ir mama Sigita, pasakojo, kad iki tol Kristina buvo gydoma Klaipėdoje. Per ne vienerius gydymo metus buvo ir sunkesnių, ir lengvesnių momentų, tačiau pagalba visada buvo suteikta. Kur kas sudėtingesni buvo paskutinieji metai, kai K.Rubytei teko atlaikyti ne vieną operaciją ir jos būklė sunkėjo.

– Klaipėdoje mano dukrą išgelbėjo. Ir lankyti leido. Net 3 valandą nakties prieš operaciją leido pas ją užeiti. Net per kovido pandemiją leido. Tik ne Tauragėje, – braukdama ašaras pasakojo velionės mama Sigita Rubienė, piktindamasi, kad tądien budėjęs gydytojas Vitalijus Genys pas mirštančią dukrą neįleido nė vieno iš artimųjų.

Apie mirtį pranešė tik ryte

Kristinos artimieji teigė tądien prisiskambinę anksčiau ją gydžiusiam gydytojui iš Klaipėdos, tačiau šis patikino negalintis padėti – išvykęs atostogų. Telefonu medikas prasitaręs, kad galbūt Kristinai šioje sunkioje situacijoje galėtų pagelbėti Kauno klinikų medikai. Tik artimųjų prašymų V.Genys, T.Rubio teigimu, nesiklausė.

Į Tauragės ligoninę kovo 29-osios naktį skambino ne vienas Rubių šeimos narys. Iš gydytojo jie tvirtino išgirdę, kad Kristina – jau Anapilin išeinantis ligonis. Pasak velionės brolio Tado, sesuo visą laiką buvo sąmoninga, todėl ir ji norėjusi matyti savo šeimos narius, ir šie siekė atsisveikinti su artimąja.

– Gydytojo bendravimas su mumis buvo toks – ko čia skambinėjat, ko čia norit. Mes suprantam, kad situacija buvo sunki, bet net atsisveikinti negalėjom, – kalbėjo T.Rubys.

– Norėjau nuglostyti, pabūti su vaiku. Gal ir Kaune nebūtų įstengę padėti, kas dabar žino. Bet iš mūsų tiesiog atėmė galimybę atsisveikinti, – mano S.Rubienė.

Kristinos mama apie dukros mirtį sužinojo tik ryte. Kaip pasakojo T.Rubys, jo sesuo mirė apie 3 val. nakties, tačiau apie jos mirtį šeima informuota apie 8.30 val.

– Tegu graužia jį sąžinė, kad taip padarė. Ne tokiems žmonėms tokiose vietose dirbti, – karčių žodžių Tauragės ligoninės Anesteziologijos-Reanimacijos skyriaus medikui V.Geniui negailėjo S.Rubienė.

Rubių šeima patikino, kad nepageidauja jokių kompensacijų ar dar ko kito. Tik siekia atsakymo į klausimą, kodėl, kai jau medikui tapo aišku, kad Kristina miršta, artimiesiems buvo uždrausta su ja atsisveikinti, liepta laukti iki ryto, kol prasidės lankymo valandos.

Vykdė mokymus

Šeimai svarbius klausimus pateikėme Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojui Danui Masiulioniui.

– Pacientų lankymas reglamentuotas Pacientų lankymo tvarkos apraše, kuriame nurodyta, kad Anesteziologijos-reanimacijos skyriuje pacientai lankomi tik suderinus su skyriaus vedėju, budinčiu ar gydančiu gydytoju anesteziologu reanimatologu. Ligoninė vadovaujasi Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 70 str. 1 p. – „Pacientui mirus, įstaiga privalo ne vėliau kaip per 12 valandų pranešti apie tai jo šeimos nariams, jo įstatyminiams atstovams arba paciento, jam gyvam esant, nurodytiems asmenims“, – tvirtino D.Masiulionis pridurdamas, kad šiemet buvo vykdomi Psichikos sveikatos kompetencijų didinimo darbuotojams mokymai.

Ligoninės direktoriaus pavaduotojas redakcijos prašymu perdavė klausimus  gydytojui V.Geniui. Antradienį D.Masiulionis informavo, kad V.Genys neprisimena, kada buvo prašoma pasimatyti su ligone – jai esant skyriuje ar jau mirus, ar apskritai toks prašymas buvo išsakytas kitam skyriaus darbuotojui. Jis taip pat paaiškino, kad dėl smarkaus kraujavimo pacientės būklė buvo nestabili – tokiais atvejais pacientai netransportuojami.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

13 komentarų

  1. Lyda Kusiene on

    Dabar niekas viresnio žmogaus metodo jei duosi pinigų tai gal gidus bet žinok kiek jiems reikia esu susidurus

Palikite komentarą