Pavežėjimo paslauga Tauragėje sparčiai populiarėja

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės taryba vasarį tvirtins transporto organizavimo paslaugų teikimo rajono gyventojams kainas. Rajone įsibėgėja ir nemokama pavežėjimo paslauga, kuria nuo pernai liepos pasinaudojo 140 gyventojų.

Sunkius ligonius parveža

„Tauragės kurjerį“ pasiekė skaitytojo žinutė, kuria žmogus piktinosi, kad naktį paūmėjus ligai buvo atvežtas į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių ligoninėje ir atlikus reikiamus tyrimus tą pačią naktį išleistas namo.

„Be pinigų, be telefono. Ką daryti žmogui, kuris vidury nakties išleidžiamas iš ligoninės? Pėsčiomis į kitą rajono kraštą nenueisi“, – rašo skaitytojas.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška informavo, kad sunkiems ligoniams ir ligoniams, kuriems nustatytas mažesnis nei 55 proc. dalyvumo lygis, po gydymo Priėmimo skyriuje ar stacionare galima užsakyti pavežėjimo paslaugą.

– Mes perduodame paciento duomenis, patikrinama, ar pacientas gali gauti tokią paslaugą, ir jei kliūčių nėra, žmogus laukia, kol atvyks automobilis. Automobilis ligoniui parvežti į ligoninę turi atvykti per tris valandas, – informavo L.Indriuška.

Į hemodializę vežioja penkis

Tauragės rajono gyventojams teikiama ir socialinė transporto organizavimo paslauga. Ji rajone teikiama asmenims, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės patiria judėjimo problemų ir dėl to ar dėl nepakankamų pajamų negali naudotis visuomeniniu ar individualiu transportu. Tokią paslaugą užsisakantys tauragiškiai palydimi iš namų iki gydymo įstaigos ir parvežami atgal. Transporto organizavimo paslaugų teikimo taisyklėse numatoma, kad jos suteikiamos asmenims, kuriems nustatytas 0–55 procentų dalyvumo lygis, vaikams su negalia ir juos lydintiems asmenims, asmenims, kurie neturi nustatyto dalyvumo lygio, bet yra patyrę traumas, neseniai operuoti, onkologiniams ligoniams, kuriems taikomos chemoterapijos procedūros, socialinę riziką patiriantiems asmenims ar šeimoms. Paslaugas tauragiškiams teikia Tauragės šeimos gerovės centro specialistai ir privačios įmonės.

– Mes vežame tauragiškius į hemodializės procedūras. Šiuo metu turime nuolatinius penkis pacientus, kuriems būtina suteikti šią paslaugą, – sakė Tauragės šeimos gerovės centro vadovė Danguolė Račkauskienė.

Už kelionę iki hemodializės kabineto ir atgal asmenims mokėti nereikia, tačiau daliai paslaugos gavėjų už transporto organizavimo paslaugą į kitas įstaigas susimokėti teks. Kainas vasario pradžioje tvirtins taryba.

Pervežimui skirtas trumpasis numeris

Rajone populiarėja ir dar viena pavežėjimo į gydymo įstaigas paslauga. Ji atitinkantiems reikalavimus gyventojams nemokama.

– Šeimos gydytojai, apžiūrėję pacientus, kuriems reikia tolimesnio gydymo antrojo ir trečiojo lygio medicinos įstaigose, pildo specialias korteles. Pacientų duomenys suvedami į sistemą ir prireikus pavežėjimo asmenys skambina telefonu 1808 ir paslaugą užsisako. Sistemoje matoma, ar žmogui priklauso pavežėjimas. Pavežėjimą vykdo Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, – informavo savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė.

Pavežėjimas iki gydymo įstaigos ir grįžimas namo vykdomas žmonėms su negalia pritaikytu arba specializuotu transportu. Šia paslauga, gavę gydytojo siuntimą, pasinaudoti gali teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų turintys 55 procentų ar mažesnio dalyvumo tauragiškiai, 75-erių metų amžiaus ar vyresni gyventojai arba sunkiomis ligomis sergantys rajono gyventojai.

– Žmonės naudojasi tokia paslauga. Apie tai, kad reikia nuvežti ligonį iki gydymo įstaigos ar parvežti iš jos, mes sužinome iš Greitosios medicinos pagalbos tarnybos dispečerio. Jis nurodo vietą ir laiką, kur reikia būti. Bet greitosios pagalbos automobiliu pas medikus vežami ne tik telefonu 1808 paslaugą užsisakę pacientai. Tauragės ir Šilalės greitosios pagalbos medikai per mėnesį perveža apie 200 pacientų iš vienos ligoninės į kitą. Būna dienų, kai pacientų yra tiek, kad vienas ekipažas tik juos ir vežioja, – sakė Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Tauragės teritorinio skyriaus vadovė Jolanta Birbalienė.

Paslauga neteikiama, jei asmuo yra apsvaigęs nuo psichotropinių, narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, taip pat alkoholio, elgiasi neadekvačiai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą