Per 4 dienas Tauragėje – 5 mirtys nuo koronaviruso

Dalintis:

Per savaitę Tauragės rajone koronavirusu susirgo 214 žmonių, Tauragės ligoninėje savaitgalį fiksuotos 4 COVID-19 sirgusių pacientų mirtys. Naujai užsikrečiančių ir sunkiai sergančiųjų skaičius šiuo metu rajone didžiausias nuo vasario mėnesio.

Nors Statistikos departamentas oficialiai skelbia, kad per savaitę rajone mirė 1 tauragiškis, kurio mirtis fiksuota penktadienį, vakar ryte Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis informavo, jog savaitgalį koronavirusas pasiglemžė dar 4 gyvybes. Į oficialią duomenų bazę mirtys bus įrašytos vėliau.

– Žmonės neskiepyti ir į ligoninę patenka, kai virusas būna įsigalėjęs, padėti tuomet labai sunku ar net neįmanoma. Visi sunkiai sergantys turi gretutinių ligų, garbingas ir jų amžius, – informavo D.Masiulionis.

Pirmadienio rytą Tauragės ligoninės COVID-19 skyriuose buvo gydomas 41 pacientas, dar 4 ligoniai paguldyti į Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Sergančių medikų ligoninėje nėra.

– Trečiąja doze pasiskiepijo pusė darbuotojų. Kiti nuolat atlieka antikūnų tyrimą, stebi jų kiekį ir sprendimą skiepytis priims pastebėję sumažėjusį antikūnų kiekį. Šiuo metu serga viena slaugytoja ir viena maisto išdavėja. Buvo laikas, kai sirgo po 20–25 ligoninės darbuotojus, triko darbas. Dabar bent kol kas darbo trikdžių dėl ligos nėra, – sakė direktoriaus pavaduotojas.

Tauragės mobiliojo punkto veikla taip pat suintensyvėjusi. Padaugėjus naujų užsikrėtimų, kasdien paimama vis daugiau tyrimų.

– Stringa laboratorijų, kurios mums priskirtos, veikla. Mes paimame tyrimus, o rezultatų nesulaukiame. Savaitgalį reikėjo kelių pacientų rezultatų ieškoti laboratorijose. Taip neturėtų būti, – sakė D.Masiulionis.

Kovidiniuose ligoninės skyriuose šiuo metu guli 42– 89 metų pacientai, dauguma – neskiepyti.

Statistikos departamentas skelbia apie devynis aktyvius infekcinės ligos protrūkius rajone. Didžioji dauguma – ugdymo įstaigose.

Pasak „Versmės“ gimnazijos direktorės Dalios Pukelienės, situacija mokykloje valdoma, šiandien į darbą grįžta vienintelė izoliacijoje buvusi pedagogė.

– Iš 436 moksleivių izoliacijoje dėl koronaviruso yra 6. Sergančių darbuotojų neturime. 77 moksleiviai nuolat testuojasi, kiti turi susiformavusį imunitetą po ligos ar skiepo. Izoliuotų klasių gimnazijoje nėra, – sakė direktorė.

Sergančių moksleivių nėra ir Tarailių progimnazijoje. Pasak direktorės Elmyros Jurkšaitienės, koronavirusu serga viena pedagogė.

– Darbas vyksta, pamokos vyksta, vadinasi, gyvename gerai, – pirmadienio rytą sakė direktorė.

Tauragės vakcinavimo centre yra visų pageidaujamų gamintojų vakcinų. Daugiausia – „Pfizer-BioNTech“ – 3529 dozės, 483 dozės „Johnson“, 345 „Astra Zeneca“ ir 329 „Moderna“. Rajone pilnai vakcinuota 54,8 procento gyventojų. Vangiausiai skiepijami 12–15 metų paaugliai. Rajone vakcinuoti vos 11,4 procento, kai visoje Lietuvoje šis skaičius siekia 26,4 procento, paauglių.

Pagal sergančiųjų skaičių Tauragės rajonas smarkiai kilo į viršų ir dabar yra 10 vietoje visos Lietuvos mastu. Prasčiausia situacija yra Joniškio, o geriausia – Panevėžio rajono savivaldybėje.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą