fbpx

Per tris dienas pasiskiepijo 400 pacientų

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šalies medicinos įtaigoms paskirstyta maždaug 80 tūkstančių gripo vakcinų dozių, įsigytų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius atvirauja: gautos vakcinos suskiepytos per tris dienas, tačiau įstaiga vakcinų dar gaus.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad rengiantis ateinančiam gripo sezonui Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) iš viso nupirko kiek daugiau nei 236 tūkstančius keturvalentės gripo vakcinos dozių, tai net 40 procentų daugiau nei pernai. Tam iš PSDF skirta 2,2 mln. eurų.

Šiemet, kaip ir anksčiau, ligonių kasų kompensuojamomis gripo vakcinomis pirmiausia bus skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys. Kaip jau skelbta, prioriteto tvarka šį sezoną nuo gripo bus skiepijami ir medicinos darbuotojai.

– Gavome 400 vakcinų, kurios suskiepytos per tris dienas. Dauguma pasiskiepijusių yra tie, kuriems vakcinos priklauso nemokamai. Pasiskiepijo ir dalis medicinos priežiūros įstaigų specialistų. Esame pateikę paraišką dar 1500 vakcinų, – sakė Tauragės PSPC direktorius D.Petrošius.

Pasak jo, iš įstaigos lėšų buvo nupirkta 200 vakcinų, be to yra paskelbtas konkursas 500 vakcinų pirkti. Kiek gripo vakcina kainuos žmogui, kuris turės pats susimokėti už vakciną priklausys nuo jos įsigijimo kainos. Vakcina pacientui atitenka už savikainą – yra kainavusi 14,5 Eur. Prie vakcinos kainos prisidės 2,8 euro už paslaugos suteikimą ir keliolika centų už apsaugos priemones: pirštines, kaukes.

Kaip jau ne kartą skelbta, šiuo metu Lietuvoje nemokamai nuo gripo skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis – onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, taip pat nėščios moterys, gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai.

Tauragės PSPC vadovas sakė, kad visi, kuriems nemokamai priklauso gripo vakcina, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pasikonsultuoti su šeimos gydytoju rekomenduojama ir kitiems. Neskiepijami peršalimo simptomų turintys pacientai. Imuniteto įgijimo laikas po skiepo kiekvienam esąs individualus. Sezonui užtenka pasiskiepyti vieną kartą.

„Rizikos grupėms priklausantys žmonės neturėtų nerimauti, kad jiems skiepyti nepakaks PSDF lėšomis perkamos gripo vakcinos. Jei gydymo įstaigoje, kurioje šie pacientai prisirašę, baigtųsi VLK nupirkta vakcina, ji būtų kompensuota papildomai. Už vieną gripo vakcinos dozę gydymo įstaigai iš PSDF bus sumokama 9,12 euro. Tiek šiemet VLK moka tiekėjui už vieną gripo vakcinos dozę. Toks sprendimas priimtas siekiant užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių, kurie priklauso rizikos grupėms ir turi teisę būti nemokamai paskiepyti nuo gripo, galėtų šia galimybe pasinaudoti.

Tik svarbu žinoti, kad papildomai kompensuojama būtų tik tuo atveju, jei gydymo įstaigoje, kuri yra sudariusi sutartį su ligonių kasa, baigtųsi visas jos užsakytas VLK nupirktos vakcinos kiekis. Ši papildomo kompensavimo taisyklė negaliotų, jei gydymo įstaiga tik laikinai neturėtų vakcinos dėl pristatymo terminų ar pan. Taip pat ši taisyklė netaikoma gydymo įstaigoms, kurios neturi sutarties su ligonių kasa“, – priduria Sveikatos apsaugos ministerija.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą