Pertvarkytai greitajai iššūkių netrūksta

Dalintis:

Nuo liepos 1-osios Tauragės rajone greitąją pagalbą teikiantys medikai pavaldūs jau ne Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrui, o Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Klaipėdos filialui. Darbą pradėjusioje naujojoje įstaigoje sutiko dirbti ne visi tauragiškiai.

Per nepilnus dvejus metus įgyvendinus greitosios pagalbos pertvarką, atskirai veikusios 48 greitosios medicinos pagalbos stotys sujungtos į vieną tarnybą su būstine Kaune. Pasak Tauragės greitosios pagalbos teritorinio skyriaus atstovės, greitosios medicinos pagalbos slaugos administratorės Jolantos Birbalienės, šiuo metu rajone užtikrinama skubi pagalba visiems gyventojams, bet iššūkių organizacija patiria.

– Situacija kol kas normali. Reforma vis dar procese. Tikiu, kad viskas bus gerai. Turime pilną kolektyvą, bet mielai priimtume ir daugiau medikų. Ne visi buvę greitosios pagalbos darbuotojai liko dirbti naujoje tarnyboje. Pokyčių mūsų padalinyje tikrai labai daug, – sakė J.Birbalienė.

Pasak pašnekovės, Tauragės skyriui trūksta ir dar vieno greitosios pagalbos automobilio. Nors Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centras didžiąją dalį technikos ir įrangos perdavė, turimi automobiliai genda.

– Turim ką turim. Dalį technikos Pirminės sveikatos priežiūros centras pasiliko sau. Komanda daug važiuoja, mašinos genda. Svarbu, kad darbo procesas užtikrintas, nors visiems reikia labiau pasitempti. Mūsų teritoriniam skyriui priklauso aptarnauti ne tik Tauragės rajoną, bet ir Šilutę, Pagėgius ir Žemaičių Naumiestį. Darbo daug, bet susitvarkome, – kalbėjo greitosios atstovė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai tikina, kad sukūrus naują organizaciją gyventojams pagalba bus teikiama vadovaujantis vienodais standartais, greitosios medicinos pagalbos darbuotojams bus gerinamos darbo sąlygos.

Greitąją medicinos pagalbą išsikviesti galima trumpuoju skubiosios pagalbos numeriu 112 arba 113.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą