fbpx

Planuoja uždaryti COVID-19 skyrių

Dalintis:

Sumažėjus sergančiųjų koronavirusu, šią savaitę Tauragės ligoninės vadovybė tikisi, kad pagaliau pavyks uždaryti COVID-19 skyrių. Pirmadienio rytą jame buvo gydomi 9 pacientai. Sunkių COVID-19 ligonių šiuo metu nėra.

Per savaitę COVID-19 užsikrėtė 18 rajone registruotų žmonių, atlikti 372 PGR tyrimai.

Statistiškai šiuo metu koronavirusu Tauragėje serga 53 asmenys. Tai geriausias sergamumo rodiklis nuo rudens. Sergančiųjų rodiklis, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų, Tauragėje vos aukštesnis nei registruojamas visoje Lietuvoje. Pirmadienį šis skaičius siekė 123 atvejus Tauragėje ir 122 atvejus Lietuvoje. Tauragė vis dar yra raudonojoje zonoje, o žaliai praėjusią savaitę jau nusidažė Birštono ir Pakruojo savivaldybės. Šilalėje, Pagėgiuose ir Jurbarke sergamumas mažesnis nei Tauragėje. Šie rajonai priskirti geltonajai zonai.

Kiek padaugėjo ir pilnai vakcinuotų gyventojų. Iš viso rajone pilnai paskiepyti 9142 asmenys, tai sudaro 24,5 proc. visos rajono populiacijos. Per savaitę skiepijimo tempu Tauragė aplenkė Jonavos ir Klaipėdos miesto savivaldybes ir dabar yra 6 vietoje nuo galo. Geriausiai skiepijimas vyksta Neringos, Birštono, Alytaus ir Anykščių savivaldybėse. Vakar visoje Lietuvoje pradėta 12–15 metų paauglių vakcinacija. Skiepijant vaikus tėvai privalo pateikti rašytinį sutikimą, registracija skiepams vyksta internetu arba telefonu 1808.

Atsižvelgdami į gerėjančią sergamumo statistiką, Tauragės ligoninės vadovai jau praėjusią savaitę raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami panaikinti COVID-19 skyrių Tauragėje, atsakymo kol kas nesulaukė. Pritarimą turi duoti Respublikinė Klaipėdos ligoninė. Panaikinus skyrių Tauragėje, visi sergantieji koronavirusu, kuriems būtina medikų priežiūra, būtų pervežami į Klaipėdą.

– Tikimės, kad šią savaitę sergamumas dar sumažės ir skyriuje liks tik 5 pacientai. Paskutiniai ligoniai į skyrių paguldyti prieš 3 dienas, sunkių ligos atvejų neturime. Labai tikimės šią savaitę jau sulaukti Sveikatos apsaugos ministerijos pritarimo ir skyrių panaikinti. Vežti sergančius pacientus į Klaipėdą mums būtų gerokai pigiau nei gydyti juos Tauragėje. Skyriuje dirba 4 slaugytojų brigados, visą parą užtikrinama medikų priežiūra. Panaikinus kovidinį skyrių, žmogiškuosius išteklius galėtume nukreipti kitur, – pirmadienį sakė Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą