Plastinė chirurgija ir amžius: kokios procedūros tinkamos skirtingoms amžiaus grupėms? Atsako chirurgas

Dalintis:

Plastinė chirurgija šiandien yra prieinama daugeliui žmonių nepriklausomai nuo amžiaus. Visgi, skirtingoms amžiaus grupėms gali būti tinkamos įvairios procedūros atsižvelgiant į fizinius pokyčius ir individualius poreikius.

Jauni žmonės dažnai renkasi tokias procedūras kaip nosies korekcija ar krūtinės didinimas, nes siekia pagerinti savo išvaizdą ir pasitikėjimą savimi. Šios operacijos gali padėti formuoti savitą stilių ir atsikratyti kompleksų.

Plastikos chirurgai Klaipėda nuolat tobulina savo įgūdžius ir seką naujausias technologijas, kad pacientams pasiūlytų moderniausias procedūras. Nuo lazerinės chirurgijos iki inovatyvių implantų – jų siūlomos paslaugos apima pažangiausias technologijas, kurios užtikrina efektyvų ir saugų gydymą. Plačiau apie amžiaus įtaką operacijoms pasakoja jas atliekantis Vytautas.

Jaunimas (18-30 metų)

Jaunimo tarpe plastinė chirurgija dažniausiai susijusi su estetika ir savęs tobulinimu. Šioje amžiaus grupėje populiariausios procedūros apima nosies korekciją (rinoplastiką), krūtų didinimą, ir liposukciją.

Statistika rodo, kad 2019 metais JAV daugiau nei 20% visų plastinės chirurgijos procedūrų atlikta pacientams iki 30 metų amžiaus. Daug jaunuolių siekia pakeisti tam tikras kūno dalis, kad atitiktų grožio standartus ir pagerintų savivertę. Visgi prieš atliekant procedūras svarbu gerai suprasti motyvus ir pasitarti su specialistu.

Suaugusieji (31-50 metų)

Suaugusieji, ypač amžiaus grupėje nuo 31 iki 50 metų dažnai renkasi plastines procedūras siekdami atjauninti išvaizdą arba koreguoti pokyčius, kurie atsiranda dėl amžiaus. „Populiariausios procedūros šioje grupėje yra veido pakėlimas, botokso injekcijos ir pilvo plastika“, – teigia chirurgas.

Remiantis 2021 metų duomenimis apie 50% plastinės chirurgijos procedūrų JAV buvo atliktos pacientams nuo 30 iki 50 metų amžiaus. Šios procedūros ne tik padeda sušvelninti senėjimo požymius, bet ir gali turėti teigiamą poveikį savivertės didinimui.

Vyresnio amžiaus žmonės (51 metų ir vyresni)

Vyresnio amžiaus žmonės dažnai renkasi plastinę chirurgiją siekdami pagerinti gyvenimo kokybę ir atjauninti išvaizdą. „Populiarios procedūros šioje grupėje apima veido atjauninimą, akių vokų operacijas (blefaroplastiką) ir kūno kontūravimą. 2020 metų tyrimai parodė, kad apie 30% visų plastinės chirurgijos procedūrų buvo atlikta vyresniems nei 50 metų pacientams. Tokios procedūros gali padėti ne tik fiziškai jaustis geriau, bet ir pagerinti psichologinę savijautą, net sumažinti socialinės izoliacijos jausmą“, – nurodo chirurgas Vytautas.

Amžiaus poveikis pasirinkimui

Nors plastinė chirurgija gali būti naudinga visoms amžiaus grupėms svarbu pabrėžti, kad kiekvienas pacientas turi unikalius poreikius ir lūkesčius. Jaunesni pacientai dažniau siekia estetinių pokyčių, tuo tarpu vyresnio amžiaus žmonės gali būti labiau orientuoti į funkcinį atsigavimą ir gyvenimo kokybės gerinimą. Be to, specialistai dažnai rekomenduoja apsvarstyti bendrą sveikatos būklę, nes kai kurios procedūros gali būti ne tokios tinkamos žmonėms, kurie turi tam tikrų sveikatos problemų.

Procedūrų populiarumo pokyčiai

Plastinės chirurgijos procedūrų populiarumas laikui bėgant keičiasi priklausomai nuo kultūrinių tendencijų ir naujų technologijų. „Jaunimas, ypač socialiniuose tinkluose, vis labiau įtakotas influencer’ų ir žinomų asmenybių, kurios skatina grožio standartus ir pasitikėjimą savimi. Remiantis 2022 metų tyrimais – jaunimo amžiaus grupėje rinoplastika tapo viena iš pačių populiariausių procedūrų, tuo tarpu socialinė media dažnai formuoja norus ir lūkesčius, todėl plastinės chirurgijos specialistai turi nuolat prisitaikyti prie šių pokyčių, kad galėtų pasiūlyti tinkamiausias paslaugas“, – tendencijas aptaria gydytojas.

Individualizuotos procedūros

Daugiau nei bet kada anksčiau pacientai siekia individualizuotų procedūrų, kurios atitiktų jų unikalius poreikius. Dėl to plastinės chirurgijos specialistai vis labiau orientuojasi į asmeninį požiūrį ir konsultacijas.

„Dabar populiarėja “mišrios” procedūros, kai kombinuojamos kelios technikos, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Pavyzdžiui, vienas iš naujausių tendencijų – tai botokso ir dermalinių užpildų derinimas, kad būtų sukurta natūralesnė ir atjauninta išvaizda. Toks individualizuotas požiūris gali padėti pacientams jaustis labiau patenkintiems rezultatais“, – nurodo chirurgas.

Psichologiniai aspektai

Plastinė chirurgija ne tik keičia fizinę išvaizdą, bet ir turi didelį psichologinį poveikį pacientams. Tyrimai rodo, kad žmonės, kuriems buvo atliktos plastikos operacijos dažnai patiria padidėjusią savivertę ir pasitikėjimą savimi. Ypač vyresni pacientai, kurie nori grąžinti jaunystę, gali patirti teigiamus pokyčius ne tik savo išvaizdoje, bet ir socialiniame gyvenime.

Svarbu, kad pacientai prieš operacijas būtų informuoti apie galimus emocinius pokyčius, kad jie galėtų pasiruošti tiek fiziniams, tiek psichologiniams atsigavimams po procedūrų.

Užs. Nr.177

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą