Populiacijos tyrime kviečiami dalyvauti ir tauragiškiai

Dalintis:

Šiandien paskelbta, kad bus siekiama nustatyti, kokia gyventojų dalis galėjo persirgti koronavirusu to nežinodama. Kvietimai atlikti tyrimus jau siunčiami, o tyrimui vadovauja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas.

Naujienų portalas lrytas.lt skelbia, kad populiacijos testavimas bus atliekamas greitaisiais testais, kurie išvežioti į gydymo įstaigas. Tikimasi, kad pakviesti žmonės tirtis ateiti galės jau nuo kitos savaitės, o šiuo metu jiems jau siunčiami pakvietimai tirtis.

Pranešime teigiama, kad tyrimai bus atliekami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų atsitiktinai išrinktiems gyventojams. Kvietimus gaus net 13 tūkst. žmonių, tačiau manoma, jog išsitirti ateis maždaug pusė jų.

Tauragės rajone tyrimo dalyviai bus laukiami Tauragės ligoninėje. Gydymo įstaigos vadovas Liutauras Indriuška „Tauragės kurjerį“ informavo, kad šiandien kaip tik vykdomi mokymai, kaip elgtis su tyrimams skirtais testais. Kol kas neatskleidė, kiek tokių testų bus skirta Tauragės rajono gyventojams.

Šio tyrimo metu kviestiniams savanoriams bus tiriamas kraujas ir jame susidarę antikūnai. Tokiu būdu viliamasi sužinoti, ar tiriamas asmuo jau persirgo galimai nė pats nežinodamas koronavirusu.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą