Posėdyje aptartas vaikų vakcinavimas – daugėja norinčių skiepytis paauglių

Dalintis:

Penkiose rajono ugdymo įstaigose fiksuojami koronaviruso židiniai, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė džiaugiasi, kad tai nėra skaitlingi židiniai – juose po kelis atvejus. Užsiminta ir apie vaikų nuo 5 metų vakcinavimą.

Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) posėdyje aptariant naujausius su koronavirusu susijusius duomenis, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė patvirtino, kad stebimas susirgimų mažėjimas, nors kol kas visa Tauragės apskritis išlieka juodojoje zonoje.

– Šiuo metu ugdymo įstaigose penki protrūkiai. Kiek didesnis yra Skaudvilės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje. Kitur po du atvejus. Kai darėme patikrinimus ugdymo įstaigose, matėme, kad švietimo įstaigos apsirūpinusios – jei kuris iš vaikų neturės kaukės, visos įstaigos pasiruošusios jomis aprūpinti, dezinfekcinių medžiagų yra pakankamai, – kalbėjo Vitalija Juzėnienė, NVSC Tauragės departamento atstovė.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui vadovaujantis Mindaugas Maraulis patikslino, kad 53 procentai rajono moksleivių yra testuojami profilaktiškai. Šiuo metu 37 mokiniai yra saviizoliacijoje.

– Pradėtas veido kaukių pirkimas vaikams. Jos kitokių parametrų – mažesnės. Savivaldybė planuoja įsigyti 250 tūkst. veido kaukių, jų turėtų pakakti trims mėnesiams. Nors nuo gruodžio 1-osios medicinines kaukes vaikams turi parūpinti tėvai, ugdymo įstaigos gali duoti tiems, kas neišgali ar neturi, – kalbėjo posėdžio dalyviams M.Maraulis.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą atstovavęs Marius Trajanauskas patikslino, kad kas dvi savaites vykdomi paviršių tyrimai mokymo įstaigose. Nustačius viruso buvimą yra rekomenduojama atlikti koronaviruso nustatymo testus mobiliame punkte. Tačiau kiek tėvelių laikosi šios rekomendacijos, nėra žinoma, nes tai nėra privaloma.

Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė priminė, kad jau nuo gruodžio 13 dienos bus galima registruoti vakcinacijai 5–11 metų vaikus.

– Esame užsakę 100 dozių pradžiai, nes nežinome, kiek atsiras norinčių pasiskiepyti. „Pfizer“ vakcinos suaugusiems pakuotė skiriasi nuo skirtos vaikams, dėl skirtingos dozuotės, – sakė R.Stasytienė, nurodydama, kad Lietuvoje 12–15 metų amžiaus vaikų vakcinavimas pasiekė 33 proc., o Tauragės rajone – vos 17,5 proc.

Tauragės pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius atskleidė, kad pastaruoju metu į vakcinavimo centrą ateina vis daugiau 12–15 metų amžiaus paauglių skiepytis. Padidėjimas esąs nežymus, tačiau medikai įsitikinę, kad taip yra dėl galimybių paso vaikams įvedimo nuo gruodžio 28 dienos.

– Ateina ta apsisprendusi auditorija, vaikai lydimi tėvų ar įstatyminių atstovų. Kiti turbūt darysis antikūnų testus – vaikams jie bus daromi nemokamai, – teigė D.Petrošius.

Naujausi duomenys

Praėjusią parą Lietuvoje fiksuoti 1837 susirgimai koronavirusine infekcija. Šalyje sergamumo rodiklis yra 859 atvejai 100 tūkst. gyventojų. Tauragės rajone vakar nustatyti vos 3 nauji atvejai, rajono sergamumo rodiklis yra 624 atvejai 100 tūkst.

Iš viso praėjusią parą Lietuvoje mirė 84 žmonės. Iš jų 14 – dėl koronaviruso. Pranešama, kad 4 mirę nuo koronaviruso buvo pilnai vakcinuoti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą